PGNiG Superliga kobiet: emocje w debiucie Krzysztofa Przybylskiego. Ruch lepszy od UKS-u PCM

Do olbrzymich emocji doszło w meczu KPR Ruch Chorzów - UKS PCM Kościerzyna. Jeszcze na 4 minuty przed końcem to zespół gości prowadził różnicą jednej bramki. Ostatecznie 29:26 wygrały chorzowianki.

Michał Gałęzewski
Magdalena Drażyk (KPR Ruch Chorzów) Materiały prasowe / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Magdalena Drażyk (KPR Ruch Chorzów)
Przed środowym spotkaniem, w zespole z Chorzowa doszło do zawirowań. Pracę stracił dotychczasowy pierwszy trener Jarosław Knopik, zastąpił go Krzysztof Przybylski. Od początku chorzowianki prezentowały się dobrze i po trzech bramkach z rzędu, gdy trafiła Żaneta Lipok, w 9 minucie było 5:3.

Nieznaczna przewaga chorzowianek, pomimo aż trzech przestrzelonych karnych, utrzymywała się do 17 minuty. Od tego momentu na boisku zaczęły dominować kościerzynianki, wśród których doskonale spisywała się Natalia Fesdorf. Gdy trafiła Joanna Gędłek, UKS PCM osiągnął chwilę przed przerwą aż trzybramkowe prowadzenie! Ostatecznie, po 30 minutach KPR Ruch przegrywał różnicą jednego trafienia.

Co prawda tuż po zmianie stron zespół Krzysztofa Przybylskiego wyszedł na prowadzenie, jednak UKS PCM skontrował i znów miał nieznaczną przewagę. W drugiej połowie środowego meczu nikt nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą dwóch bramek. Mimo gry w osłabieniu po tym, jak na ławkę kar usiadła Alicja Pękala, na 4 minuty przed końcem było 24:25.

Gospodynie doskonale rozegrały jednak końcówkę spotkania. W krótkim czasie rzuciły pięć bramek tracąc zaledwie jedną i ostatecznie, po trafieniu Lipok, wygrały 29:26. To niezwykle ważne punkty dla Ruchu w ligowej tabeli, gdyż chorzowianki mają ich sześć. UKS PCM czeka na pierwsze zwycięstwo i zamyka ligową tabelę.

KPR Ruch Chorzów - UKS PCM Kościerzyna 29:26 (12:13)

KPR Ruch: Chojnacka - Masłowska 6, Lipok 5, Doktorczyk 4, Drażyk 4, Stokowiec 3, Grabińska 3, Piotrkowska 2, Polańska 1, Nimsz 1 oraz Sójka, Tyszczak.