I liga, gr. C: pogrom w Białej Podlaskiej. Demonstracja siły SPR-u Tarnów

AZS AWF Biała Podlaska i SPR PWSZ Tarnów odniosły wysokie zwycięstwa w świetnym stylu w 8. kolejce rozgrywek. KPR Legionowo wyszarpał ważne punkty z MTS-em Chrzanów na własnym parkiecie (28:26).

Bartosz Grzelak
drużyna SPR-u PWSZ Tarnów Materiały prasowe / SPR PWSZ Tarnów / Na zdjęciu: drużyna SPR-u PWSZ Tarnów

Faworyci z czołowych lokat I ligi nie zawiedli. AZS AWF Biała Podlaska zdeklasował beniaminka z Radzymina i zatriumfował aż 44:14. Przekonujące zwycięstwo odnieśli również piłkarze ręczni SPR-u PWSZ Tarnów, którzy rozgromili 41:24 MKS Padwę Zamość i obecnie zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy C.

Przez pierwsze dwadzieścia minut zamościanie prowadzili równorzędną walkę na boisku, jednak później nie potrafili przedrzeć się przez szczelniejszą defensywę Tarnowa. Po przerwie gospodarze regularnie zwiększali przewagę nad Padwą, a nie do zatrzymania był ich najlepszy strzelec - Daniel Dutka rzucił tym razem trzynaście bramek. Cieniem na wygranej jest kontuzja, odniesiona przez skrzydłowego Damiana Misiewicza.

Dużo emocji było w Legionowie. Szczypiorniści KPR-u rozczarowali w pierwszej połowie spotkania z MTS-em Chrzanów, jednak po przerwie podnieśli się z kolan, wrócili do gry i w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 28:26. Ekipa z Mazowsza wciąż znajduje się w środku tabeli, ale dzięki zdobyczy punktowej dogoniła już w tabeli KSSPR Końskie i  MKS Padwę Zamość.

KSSPR Końskie minimalnie przegrało 31:32 z Czuwajem Przemyśl, przez cały mecz efektywnie odrabiając straty. Gospodarze nie znaleźli jednak recepty na skutecznego Tomasza Kulkę w zwycięskiej drużynie z Przemyśla (14 goli skrzydłowego). Świadkami wyrównanego widowiska byli również kibice w Orlen Arenie, rezerwy Orlen Wisły okazały się lepszym zespołem od Uniwersytetu Radom (19:18).

Ważny triumf w kontekście utrzymania zanotowali Akademicy z Warszawy. W Ostrowcu Świętokrzyskim pokonali KSZO Odlewnię 26:20, chociaż do przerwy przegrywali trzema bramkami.

8. kolejka, I liga gr. C:

Orlen Wisła II Płock - KS Uniwersytet Radom 19:18 (9:9)
Najwięcej bramek: dla Wisły - Mateusz Fuksiński 6, Miłosz Rupp i Mikołaj Czapliński - po 5; dla Uniwersytetu - Marek Kubajka 8, Piotr Rojek 7.

KSSPR Końskie - SRS Czuwaj Przemyśl 31:32 (16:16)
Najwięcej bramek: dla KSSPR-u - Bartosz Sękowski 8, Daniel Goliszewski 7, Dawid Maleszak i Ernest Pilarski - po 6; dla Czuwaju - Tomasz Kulka 14, Tomasz Biernat 6.

KPR Legionowo - MTS Chrzanów 28:26 (10:14)
Najwięcej bramek: dla KPR-u - Michał Prątnicki 8, Wiktor Jędrzejewski i Kamil Ciok - po 7; dla MTS-u - Karol Put 6, Patryk Rola 5.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - AZS UW Warszawa 20:26 (12:9)
Najwięcej bramek: dla KSZ0 - Kacper Grabowski 5, Damian Falasa 4; dla AZS-u - Tomasz Bulej 9, Mateusz Leszczyński i Michał Steć - po 5.

SPR PWSZ Tarnów - MKS Padwa Zamość 41:24 (23:15)
Najwięcej bramek: dla SPR-u - Daniel Dutka 13, Kacper Lazarowicz 7, Albert Sanek i Emilian Jewuła - po 5; dla Padwy - Tomasz Fugiel i Paweł Puszkarski - po 5.

AZS AWF Biała Podlaska - SPR ROKiS Radzymin 44:14 (18:7) Najwięcej bramek: dla AZS-u - Michał Banaś i Karol Małecki - po 7, Przemysław Urbaniak, Dzianis Wołyncew i Leon Łazarczyk - po 5; dla SPR-u - Mateusz Miecznikowski 6, Robert Piechnik 3.