Liga Mistrzów: zwycięstwa Flensburga i Motoru. Dobry mecz Pawła Paczkowskiego

Motor Zaporoże pewnie zwyciężył 36:27 z Cejle Pivovarna Lasko w meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów. Udane zawody rozegrał Paweł Paczkowski, który rzucił 8 bramek. W drugim spotkaniu grupy B, SG Flensburg Handewitt pokonał 31:24 Skjern Handbold.

Bartosz Grzelak
Paweł Paczkowski w akcji Materiały prasowe / HC MOTOR ZAPOROŻE / Na zdjęciu: Paweł Paczkowski w akcji

Coraz ciekawsza sytuacja w grupie B, gdzie różnica między trzecim a ostatnim zespołem w tabeli wynosi zaledwie dwa punkty. Ostatni w tym gronie HC Motor Zaporoże zwyciężył 36:27 z Celje Pivovarna Lasko i awansował na 5. miejsce. Piłkarze ręczni SG Flensburga-Handewitt utrzymali 4. lokatę, po tym jak wygrali 31:24 z Skjern Handbold w 9. kolejce rozgrywek.

Tylko przez pierwsze kilka minut rywalizacja w Zaporożu była wyrównana. W 12. minucie Paweł Paczkowski kolejnym celnym rzutem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 7:4. W miarę upływu czasu Słoweńcy gubili się w ataku i obronie, a Motor skrupulatnie wykorzystywał szanse do podwyższenia rezultatu. Mateusz Kus i koledzy nie mieli zbyt dużo pracy w obronie. Zręcznie piłką operował Aidenas Malasinskas, a po jego dograniach sytuacje na kole kończył Dmytro Doroshchuk i po jednej z takich akcji było już 12:5 w 19. minucie.

Aktywny na boisku był Paczkowski, który umiejętnie zabiegał na lewe rozegranie, przed przerwą dołożył jeszcze dwa gole, choć jedną okazję zmarnował (18:12). W drugiej części meczu Celje ponownie rozczarowało, a prawy rozgrywający reprezentacji Polski mógł tylko powiększyć swój dorobek strzelecki - łącznie rzucił 8 bramek oraz zebrał karę wykluczenia (8/11 prób). Motor wygrał 36:27.

W drugim meczu Skjern Handbold przez 40 minut prowadziło wyrównaną walkę z klubem SG Flensburg-Handewitt, jednak po słabszej końcówce uległo 24:31. Początkowo Duńczycy wyszli na prowadzenie 4:2 po trafieniu Eivinda Tangena, ale w 14. minucie Rasmus Lauge Schmidt wyrównał stan rywalizacji (5:5). Wynik w okolicach remisu utrzymywał się do początku drugiej części, kiedy wyrównał były szczypiornista Flensburga - Thomas Mogensen (16:16).

W ostatnim kwadransie gospodarze stracili na skuteczności, w głównej mierze za sprawą Torbjorna Bergeruda, świetnie broniącego między słupkami bramki mistrzów Niemiec. Szybko uciekli na sześć bramek różnicy po kolejnym trafieniu Johannesa  Golli (23:17). Z drugiej linii kilka bramek rzucił Holger Glandorf, dobrze chodziły skrzydła i niemiecka drużyna dopełniła formalności w końcówce, triumfując 31:24.

Liga Mistrzów, 9. kolejka, gr B:

HC Motor Zaporoże - Celje Pivovarna Lasko 36:27 (18:12)
Najwięcej bramek: dla Motoru - Aidenas Malasinskas 9, Paweł Paczkowski 8, Borys Puchowski 5, Zakhar Denysow 4; dla Celje - Rok Ovnicek 5, Drasko Nenadić 4.

Skjern Handbold - SG Flensburg-Handewitt 24:31 (13:14) Najwięcej bramek: dla Skjern - Anders Eggert 8, Thomas Mogensen 5, Einvind Tangen 4; dla Flensburga - Hampus Wanne 6, Magnus Jondal i Holger Glandorf - po 5, Rasmus Lauge Schmidt 4.