ME 2018. Zagraniczne media po meczu Serbia - Polska: zła seria Polek trwa, zabrakło im pary

Reprezentacja Polski zmagania w ME 2018 piłkarek ręcznych rozpoczęła od porażki. Ekipa Leszka Krowickiego przegrała w Nantes z Serbią (26:33), która w drugiej połowie rzuciła Biało-Czerwonym aż 20 bramek. Co o tym starciu piszą zagraniczne media?

Małgorzata Boluk

"EHF EURO 2018": Katarina Krpez Slezak poprowadziła Serbię do zwycięstwa

"Zła seria Polek w mistrzostwach Europy przedłużyła się do siedmiu porażek. Ostatnia wygrana Biało-Czerwonych w imprezie tej rangi miała miejsce w 2014 roku na Węgrzech" - przypomina dziennikarz Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Nasze szczypiornistki pokonały wówczas Rosjanki i od tamtego momentu wciąż nie mogą się przemóc.

Redaktor zwraca uwagę także na bardzo dobrą postawę Katariny Krpez Slezak, która rzuciła Polkom aż jedenaście bramek, a także na powroty gwiazd - Andrei Lekić i Karoliny Kudłacz-Gloc. Obie rozgrywające nie mogły pomóc swoim drużynom na EHF EURO 2016, ale teraz są już do dyspozycji szkoleniowców.

"Polkom zabrakło w drugiej połowie pary" - czytamy na oficjalnej stronie ME 2018.