ME 2018: Polki w bardzo trudnej sytuacji przed ostatnim meczem. Są dwie możliwości. Zobacz tabelę

Biało-Czerwone pozostają bez zwycięstwa w mistrzostwach Europy we Francji. Polki nie dały rady Serbkom i Dunkom. Mogą jednak cieszyć się z awansu. Warunek jest jeden - wysoka wygrana nad ekipą Trzech Koron.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Polka Karolina Kudłacz-Gloc (z lewej) i Trine Ostergaard Jensen (z prawej) z Danii PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Polka Karolina Kudłacz-Gloc (z lewej) i Trine Ostergaard Jensen (z prawej) z Danii
Dwie przegrane różnicą siedmiu trafień z Serbią i Danią nie oznaczają jeszcze końca mistrzostw Europy dla Polek. Biało-Czerwone mogły liczyć na to, że ekipa Ljubomira Obradovicia poradzi sobie ze Szwecją. Przez większość meczu wynik był korzystny dla Serbek. Ostatecznie, dzięki kapitalnej postawie w bramce Filippy Idehn skończyło się 22:21 na korzyść kadry Trzech Koron. Ten wynik bardzo mocno utrudnia zadanie zawodniczkom Leszka Krowickiego

Dwa warianty awansu

Po pierwsze musimy bezwzględnie ograć swojego ostatniego przeciwnika, co wcale nie będzie prostym zadaniem. Pomóc mogą również nasze pierwsze rywalki w tym turnieju, o ile w ostatnim meczu grupy A wygrają nad Danią. Wtedy każde, nawet minimalne zwycięstwo sprawi, że będziemy mogli nadal emocjonować się mistrzostwami Europy we Francji.

Gorzej będzie, jeśli Dunki wygrają po raz trzeci z rzędu. Wtedy my (nadal zakładamy zwycięstwo Polek), Szwedki i Serbki będą miały po 2 punkty. Liczy się zatem mała tabela. W niej decyduje zdobycz bramkowa. Nasz bilans to - 7. Ekipy Trzech Koron zaś + 1. Z prostej matematyki wynika, że triumf różnicą 4 celnych rzutów oznaczać będzie awans do kolejnej fazy EHF Euro. Zadanie bardzo trudne, ale możliwe do wykonania.

ME 2018 kobiet, grupa A

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Serbia 3 2 0 1 84:73 4
2 Szwecja 3 2 0 1 74:73 4
3 Dania 3 2 0 1 83:80 4
4 Polska 3 0 0 3 69:84 0

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Wielkie emocje. Hit nie zawiódł. Górnik pokonał Gwardię!

Wierzysz w awans Polek do kolejnej fazy mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×