MŚ 2019: sensacyjny powrót do szwedzkiej kadry. Silny skład wicemistrzów Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Kim Andersson
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Kim Andersson
zdjęcie autora artykułu

Kim Andersson wspomoże Szwedów podczas MŚ 2019. 37-latek zagra w kadrze po raz pierwszy od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Na powrót zdecydował się też Kim Ekdahl Du Rietz. Wicemistrzowie Europy będą kandydatami do medalu.

Trener Kristjan Andresson sobie znanym sposobem namówił dwóch rozgrywających, którzy zapowiadali ostateczne pożegnanie z kadrą.

Z Du Rietz porozumiał się już dwa miesiące temu, rozgrywający PSG znalazł się w zespole, choć cztery lata wcześniej zarzekał się, że już nie wróci do reprezentacji. Swoją drogą, 29-latek to bodaj największy oryginał w świecie piłki ręcznej. W 2017 roku zakończył karierę, bo sport zaczął go nudzić. Ruszył w podróż dookoła świata, odpoczywał na działce, ale po 8 miesiącach zatęsknił i Rhein-Neckar Loewen przygarnęło go do składu. Przed sezonem 2018/19 odszedł do PSG.

O powołaniu dla Kima Anderssona spekulowano od kilku miesięcy. 37-latek wciąż jest w dobrej formie, może nie tak wysokiej jak w czasach THW Kiel, jednak w Ystads IF wyróżniał się na tyle, że selekcjoner zwrócił na niego uwagę. Weteran podjął się wyzwania i razem z Albinem Lagergrenem obsadzą prawe rozegranie. To zaskoczenie, bo kilka lat temu problemy zdrowotne spowolniły jego karierę i wydawało się, że nie narzuci sobie tak dużych obciążeń. We znaki dawało się kolano, po MŚ 2015 poprosił o przerwę z powodu chronicznych dolegliwości ze strony barku.

Skład Szwedów wygląda zresztą imponująco. W bramce niezawodny duet z Rhein-Neckar Loewen, Andreas Palicka i Mikael Appelgren, na rozegraniu Lukas Nilsson, Jim Gottfridsson, na skrzydłach Niclas Ekberg, Mattias Zachrisson, Hampus Wanne i Jerry Tollbring, na kole Andreas Nilsson. Każdy z nich jest graczem światowej klasy. Wicemistrzowie Europy będą kandydatami nie tylko do pierwszego miejsca w swojej grupie MŚ z udziałem Węgrów, Katarczyków, Argentyńczyków, Egipcjan i reprezentantów Angoli.

Na liście brakuje jedynie doświadczonego Jonasa Kallmana, który zawiesił występy oraz Johana Jakobssona, wciąż odczuwającego skutki urazu głowy sprzed roku.

Kadra Szwedów na MŚ 2019: 

Bramkarze: Mikael Appelgren, Andreas Palicka (Rhein-Neckar Loewen), Tobias Thulin (Redbergslid)

Lewoskrzydłowi: Hampus Wanne (Flensburg), Jerry Tollbring (Rhein-Neckar Loewen)

Lewi rozgrywający: Lukas Nilsson (THW Kiel), Kim Ekdahl Du Rietz (PSG), Simon Jeppsson (Flensburg), Philip Heningsson (IFK Kristanstad)

Środkowi rozgrywający: Jim Gottfridsson (Flensburg), Linus Arnesson (Bergischer)

Prawi rozgrywający: Kim Andersson (Ystads IF), Albin Lagergren (Magdeburg)

Prawoskrzydłowi: Niclas Ekberg (THW Kiel), Mattias Zachrisson (Fuechse Berlin)

Obrotowi: Andreas Nilsson (Veszprem), Jesper Nielsen (Rhein-Neckar Loewen), Max Darj (Bergischer)

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Miazga w hicie! Azoty nie zdobyły Orlen Areny

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Szwedzi wywalczą medal MŚ 2019?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)