Bundesliga: kryzys Magdeburga. Flensburg wciąż nie do zdarcia

Świetny początek sezonu, a od kilkunastu dni dołek formy. SC Magdeburg zaczyna tracić dystans do czołówki. W meczu na szczycie Bundesligi przegrał z Rhein-Neckar Loewen 22:28. Piotr Chrapkowski wciąż poza składem.

Marcin Górczyński
Piotr Chrapkowski (po prawej) Getty Images / Ronny Hartmann / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski (po prawej)
Porto, Frisch Auf! Goeppingen i Rhein-Neckar Loewen. SC Magdeburg przegrał trzecie spotkanie w ciągu kilkunastu dni. Wpływ na gorsze wyniki miała z pewnością plaga kontuzji. Od miesiąca uraz łydki leczy Piotr Chrapkowski, na kilka miesięcy wypadł Christian O'Sullivan, tuż przed meczem okazało się, że zabraknie Roberta Webera.

W szlagierze Bundesligi Gladiatorzy zawalili pierwszą połowę. Odbijali się od Andreasa Palicki, którego skuteczność sięgała ponad 60 proc.! Nie do zatrzymania był Gudjon Valur Sigurdsson. Weteran już przed przerwą uzbierał siedem goli, a Lwy gromił Magdeburg 18:8.

Wysokie prowadzenie ustawiło mecz. Gdyby nie rozluźnienie RNL w końcówce, to skończyłoby się nawet dwucyfrową różnicą. Wicemistrzom Niemiec nie przeszkodził słabszy dzień Andy'ego Schmida. 0/5 w statystykach Szwajcara to ewenement. Chrapkowski znalazł się w kadrze, ale jedynie wspierał zespół psychicznie.

Flensburg wciąż bez straty punktów. Obrońcy tytułu tylko do przerwy mieli problem z Melsungen, w którym nieźle zadebiutował były reprezentant polskiej młodzieżówki, Roman Sidorowicz (4/6), obecnie grający w szwajcarskiej kadrze. THW Kiel, grupowy rywal Azotów Puławy w Pucharze EHF, rozbił Stuttgart 32:19. Kapitalny mecz zagrał Andreas Wolff, przez 58 minut odbił 18 rzutów.

DKB Handball Bundesliga:

Rhein-Neckar Loewen - SC Magdeburg 28:22 (18:8)
Najwięcej bramek: dla RNL - Gudjon Valur Sigurdsson 9, Jannik Kohlbacher 6; dla Magdeburga - Michael Damgaard 9, Matthias Musche 7.

MT Melsungen - SG Flensburg-Handewitt 18:24 (10:12)
Najwięcej bramek: dla Melsungen - Lasse Mikkelsen 6, Roman Sidorowicz, Tobias Reichmann - po 4; dla Flensburga - Magnus Jondal, Lasse Svan - po 5.

SG BBM Bietigheim - HC Erlangen 24:26 (9:11)
Najwięcej bramek: dla Bietigheim - Christian Schaefer 6, Patrick Weber 5; dla Erlangen - Christoph Steinert 7, Nico Buedel 6.

VfL Gummersbach - Fuechse Berlin 20:29 (10:19)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Stanislav Zhukov 6, Florian Baumgaertner 4; dla Fuechse - Hans Lindberg 11.

Frisch Auf! Goeppingen - TSG Lu-Friesenheim 30:26 (16:12)
Najwięcej bramek: dla FAG - Marcel Schiller 8, Marco Rentschler 5; dla Friesenheim - Kai Dippe 7.

THW Kiel - TVB 1898 Stuttgart 32:19 (17:11) Najwięcej bramek: dla THW - Hendrik Pekeler, Rune Dahmke, Nikola Bylik - po 4; dla Stuttgartu - Sascha Pfattheicher, Dominik Weiss - po 4.