Wielki powrót? Joanna Waga trenuje z EKS Startem Elbląg

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Joanna Waga
WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Joanna Waga
zdjęcie autora artykułu

EKS Start Elbląg przygotowuje się do drugiej rundy zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet. Z zespołem trenuje Joanna Waga, która po sezonie 2017/2018 zawiesiła sportową karierę. Niewykluczone, że rozgrywająca w styczniu ją wznowi.

To bardzo dobre informacje dla kibiców, ponieważ ekipie Andrzeja Niewrzawy przyda się doświadczona rozgrywająca, która umiejętnie poprowadzi grę i w trudnych momentach weźmie na siebie ciężar kończenia akcji. EKS Start Elbląg chce zakończyć sezon 2018/2019 w najlepszej szóstce, a Joanna Waga jest zawodniczką, która może pomóc to osiągnąć.

Pojawiła się oczywiście taka możliwość, żeby szczypiornistka występowała w elbląskich barwach od początku rozgrywek, ale piłkarka ręczna nie doszła latem do porozumienia z zarządem klubu i nie przedłużyła wówczas kontraktu. Jak informuje PortEL, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Joanna Waga znów zagra w drużynie z Elbląga.

Rozgrywająca trenuje z zespołem od dwóch tygodni. - Uraz cały czas leczy Katarzyna Kozimur. Jest szansa, że do drużyny wróci Joanna Waga, na razie dołączyła do nas na grudzień i po miesiącu wspólnie podejmiemy decyzję, czy półroczna przerwa nie była zbyt długa. Jak wszystko będzie dobrze i dwie strony zobaczą, że to ma sens, to Asia od stycznia oficjalnie wróci do klubu - zdradza trener Andrzej Niewarzawa.

Szczypiornistki EKS Startu Elbląg wznowiły zajęcia 26 listopada, jednak część zawodniczek przebywała na zgrupowaniu kadr i konsultacjach. Czwarta ekipa rozgrywek nie próżnuje i rozegrała już w Cetniewie dwa kontrolne spotkania z młodzieżową reprezentacją. W planach są także turnieje towarzyskie. Elblążanki zostały zaproszone do Koszalina i Sławna.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Niesamowita końcówka meczu Cagliari - Roma! Dwie czerwone kartki w jednej akcji [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: