Młodzież w natarciu. Siódemka 14. kolejki PGNiG Superligi

Tego jeszcze nie było, w siódemce 14. kolejki znalazł się zawodnik urodzony w 2000 roku. Sprawdź, kogo wyróżniliśmy razem z "nc+" po ostatnich spotkaniach ligowych w 2018 roku.

Marcin Górczyński

Bramkarz: Adam Borbely (Orlen Wisła Płock)

Węgier obudził się po przeciętnych tygodniach i drugi raz w krótkim czasie zasłużył na miejsce w siódemce. MKS Kalisz niespecjalnie zagrażał Nafciarzom (30:18), ale przez pierwsze minuty jeszcze próbował zmusić wicemistrzów Polski do dużego wysiłku. Borbely nie pozwolił rywalom rozkręcić się, odbił kilka piłek przed przerwą, dołożył interwencje w drugiej połowie i skończył mecz z całkiem przyzwoitymi statystykami. Na jego koncie 11 obron przy 41 proc. skuteczności. W Superlidze bramkarze Wisły wciąż robią różnicę. Jak nie Borbely, to Morawski czy Wichary.

Czy Arkadiusz Bosy to najlepszy zawodnik Pogoni w tym sezonie?