I liga: najwyższa pozycja Forzy Wrocław, Olimpia Piekary Śląskie wciąż na czele

Zwycięstwo nad ASPR-em Zawadzkie (30:19) zapewniło Forzy Wrocław awans na piąte miejsce, najwyższe w historii ich występów w I lidze szczypiornistów. Po twardym boju Olimpia MEDEX Piekary Śląskie wygrała 33:31 z Olimpem Grodków.

Marcin Górczyński
Forza Wrocław Materiały prasowe / Forza Wrocław / Na zdjęciu: Forza Wrocław
Beniaminek z Wrocławia, absolutny debiutant na tym poziomie, otrzaskał się z I ligą i zaczyna kolekcjonować punkty. Przełamali się po serii porażek i wygrali szósty mecz na zapleczu Superligi. Z ASPR-em Zawadzkie zaczęli nie najlepiej, jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, a w drugiej połowie zupełnie zneutralizowali rywali, pozwolili im rzucić tylko siedem goli.

Olimp Grodków do samego końca naciskał lidera z Piekar Śląskich. Sytuacje uspokoiły dopiero gole Arkadiusza Kowalskiego i karny Michała Rosóła. Bez wielkich emocji w derbach Dolnego Śląska. Siódemka Legnica wyraźnie zdominowała ŚKPR Świdnica, w drugiej połowie kontrolowała mecz i utrzymała drugie miejsce w tabeli.

Z Leszna na tarczy wrócił MKS Wieluń. Real Astromal nie dał szans rywalowi, wygrał 27:20 i pozostaje w wyścigu o pierwszą lokatę. Ostrovia Ostrów Wlkp. wciąż bez wiosennego zwycięstwa. W Łodzi nie dała rady Anilanie, która dzięki sukcesowi po karnych opuściła przedostatnią lokatę. O rezultacie zdecydowała niewykorzystana "siódemka" Damiana Krzywdy.

I liga, grupa B (13. kolejka):

Forza Wrocław - ASPR Zawadzkie 30:19 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Forzy - Bartosz Markiewicz, Piotr Burzyński, Przemysław Borszowski, Łukasz Palica - po 5; dla ASPR-u - Michał Krygowski 5, Adam Wacławczyk 3

UKS Olimp Grodków - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 31:33 (17:21)
Najwięcej bramek: dla Olimpu - Kamil Rogaczewski 9, Maciej Maciejewski 6; dla Olimpii - Michał Rosół 8, Łukasz Płonka 7

Politechnika Anilana Łódź - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 31:31 k. 3:2 (15:16)
Najwięcej bramek: dla Anilany - Szymon Krajewski, Piotr Jędraszczyk - po 6; dla Ostrovii - Patryk Marciniak 10, Damian Krzywda 5

Real Astromal Leszno - MKS Wieluń 27:20 (14:9)

AZS UZ Zielona Góra - WKS Grunwald Poznań 21:27 (13:16)
Najwięcej bramek: dla AZS-u - Adrian Franaszak 7; dla Grunwald - Patryk Piechowiak, Arkadiusz Galewski, Michał Tórz - po 5

MSPR Siódemka Miedź Legnica - ŚKPR Świdnica 27:20 (13:8) Najwięcej bramek: dla Siódemki - Kacper Cegłowski 7, Kamil Mosiołek 5; dla ŚKPR-u - Władysław Makowiejew 9, Mateusz Wychowaniec 3