PGNiG Superliga kobiet: przełamanie UKS-u PCM. Pierwsza wygrana zespołu z Kościerzyny

Zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna wygrały w sobotę swój pierwszy mecz w sezonie. Pokonały 28:27 jeleniogórski KPR. Bohaterką kościerskiej drużyny była Amelia Zawalich, która rzuciła aż 7 bramek.

Michał Gałęzewski
zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna
Szesnaście kolejnych porażek, odejście większości składu nie tylko przed sezonem, ale również podczas rozgrywek. Ponadto cały mecz na ławce doświadczonych Aleksandry Dorsz i Justyny Belter. Niewiele wskazywało na to, że UKS PCM właśnie tego dnia się przełamie. Do tego od pierwszych minut dominował zespół gości. Gdy w 3. minucie trafiła Małgorzata Jurczyk, było 1:4. Dopiero wtedy zespół Dariusza Męczykowskiego się obudził i zaczął grać jak równy z równym.

Ciągle jednak zawodniczki z Kaszub nie potrafiły się zbliżyć do rywala. W końcu doskonałą serię zaliczyła Amelia Zawalich. Skrzydłowa rzuciła cztery bramki z rzędu i z wyniku 6:9, zrobiło się 10:9! Co prawda bardzo szybko jeleniogórzanki zdołały wrócić na prowadzenie, jednak przed przerwą kolejny raz klasę pokazał ligowy outsider. UKS PCM walczył mimo wszystkich przeciwności losu i do przerwy było 16:14. Kościerscy kibice mogli liczyć na wielkie emocje po zmianie stron.

Mateusz Kornecki trafi do VIVE? Czytaj więcej!

Niedługo po powrocie na parkiet, po bramce niespełna 18-letniej Gabrieli Haric, gospodynie wyszły na trzybramkowe prowadzenie. KPR Jelenia Góra nie położył się jednak przed rywalkami. Zespół gości remis osiągnął po bramce Aleksandry Oreszczuk i do samego końca nie pozwalał odskoczyć mającym ochotę na pierwsze zwycięstwo gospodyniom.

Jeszcze na 13 minut przed przerwą był remis 23:23. UKS PCM nie pozwolił jednak w II połowie ani na chwilę wyjść gościom nawet na jednobramkowe prowadzenie. W najważniejszym momencie bramkę na 28:26 rzuciła Haric. Z karnego trafiła jeszcze Oreszczuk, ale to było wszystko, co tego dnia pokazał KPR. Spotkanie zakończyło się rezultatem 28:27 i po raz pierwszy w sezonie drużyna z Kaszub, obecnie jedyny przedstawiciel Pomorza w PGNiG Superlidze kobiet, mogła cieszyć się z wygranej.

Macedończycy szukają selekcjonera. Zobacz więcej!

UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 28:27 (16:14)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Bielak - Zawalich 7, Haric 5, Gędłek 5, Pękala 4, Fesdorf 3, Somionka 2, Sus 2 oraz Wicik, Kreft.