PGNiG Superliga kobiet: bez niespodzianki w Jeleniej Górze. Rzeź niewiniątek w II połowie

Do prawdziwego pogromu doszło w meczu KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin. Co prawda do przerwy gospodynie jeszcze trzymały wynik, ale rezultat II połowy - 7:21 - mówi sam za siebie. Koszalinianki wygrały ostatecznie 37:19.

Michał Gałęzewski
piłkarki ręczne Energi AZS-u Koszalin WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: piłkarki ręczne Energi AZS-u Koszalin
W pierwszej połowie bardzo dobrze spisywały się bramkarki obu drużyn. Wynik jeleniogórzankom trzymała Martyna Wierzbicka, a jej koleżanki miały duże problemy z pokonaniem Izabeli Prudzienicy. Energa AZS szybko wyszła na kilkubramkowe prowadzenie, jednak faworytki nie potrafiły postawić kropki nad "i".

Po kwadransie gry, gdy karnego skutecznie wykorzystała Aleksandra Oreszczuk, KPR przegrywał tylko 7:8. W zespole z Koszalina cztery bramki w krótkim odstępie czasu rzuciła jednak Tamara Smbatian. Jeszcze w I połowie, drużyna z północnej Polski prowadziła różnicą sześciu bramek. Do przerwy było 12:16.

PGE VIVE z kolejnym wysokim zwycięstwem. Zobacz więcej!

Druga połowa to pokaz siły Energi AZS-u Koszalin. Drużyna prowadzona przez Anitę Unijat totalnie zdominowała wydarzenia na boisku. Czternaście bramek różnicy w ciągu 30 minut to prawdziwy pogrom. Przez pierwszy kwadrans po przerwie, jeleniogórzanki zdobyły tylko jedną bramkę. W tym czasie Energa AZS odskoczyła po rzucie Martyny Borysławskiej na 13:28.

Następnie w ciągu czterech minut KPR trafił trzy razy, o odrobieniu strat nie było już jednak mowy. W końcówce spotkania ponownie Energa AZS udokumentowała swoją wyższość. Mecz zakończył się rezultatem 19:37 i koszalinianki umocniły swoją pozycję na podium. KPR z 15 punktami wciąż jest dziewiąty.

Energa Wybrzeże wygrała energetyczne derby. Zobacz więcej!

KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 19:37 (12:16)

KPR: Wierzbicka, Szczurek - Załoga 5, Jasińska 3, Tomczyk 3, Oreszczuk 3, Żukowska 2, Kanicka 2, Najdek 1 oraz Bielecka, Jasińska, Skowrońska, Świerżewska.
Karne: 2/3.
Kary: 10 min. (Bielecka 6 min. - cz.k., Oreszczuk, Skowrońska - po 2 min.).

Energa AZS: Prudzienica - Smbatian 7, Wołownyk 5, Urbaniak 4, Nowicka 4, Rycharska 4, Borysławska 3, Mazurek 3, Han 3, Michałów 2, Striukowa 1, Tomczyk 1 oraz Kaczanowska.
Karne: 3/4.
Kary: 12 min. (Urbaniak, Wołownyk, Smbatian, Rycharska, Nowicka, Tomczyk - po 2 min.).

Sędziowie: Fabryczny (Mysłowice), Rawicki (Katowice).Delegat ZPRP: Andrzej Zapiórkowski (Kraków).