PGNiG Superliga kobiet: wielkie emocje w Chorzowie. Zadecydowała bramka Joanny Wagi

Do olbrzymich emocji doszło w sobotę w Chorzowie. Miejscowy Ruch jeszcze nieco ponad minutę przed końcem prowadził ze Startem Elbląg 25:24. Ostatnie dwie bramki rzuciła jednak Joanna Waga i to elblążanki zwyciężyły.

Michał Gałęzewski
szczypiornistki EKS Startu Elbląg WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: szczypiornistki EKS Startu Elbląg
Wielkimi faworytkami sobotniego meczu były elblążanki, które uzbierały aż 26 punktów więcej od rywalek. Start nie potrafił jednak różnicy potencjału potwierdzić w chorzowskiej hali. Co prawda w 8 minucie po bramce Justyny Świerczek z karnego było 1:3, jednak później do głosu doszły gospodynie.

KPR Ruch Chorzów rzucił dwie bramki z rzędu i wyrównał wynik spotkania. W tym momencie znów Start zaczął przeważać, ale pod koniec I połowy drużyna Krzysztofa Przybylskiego zaczęła nieoczekiwanie dominować na parkiecie. Ślązaczki tuż przed przerwą trafiły czterokrotnie i wyszły na prowadzenie 12:10.

Cindrić zostanie najdroższym szczypiornistą? Zobacz więcej!

To jednak nie było wszystko, na co tego dnia było stać Ruch. Gospodynie sobotniego meczu poszły za ciosem i zaczęły powiększać swoją przewagę. Gdy w 41. minucie trafiła Joanna Rodak, było już 19:12. Elblążanki przecierały oczy ze zdziwienia, przecież ten mecz miały wygrać bez większych problemów!

Drużyna, którą prowadzą Andrzej Niewrzawa i Tomasz Popowicz, zaczęła odrabiać straty. Ruch, który miał wygraną na widelcu zaliczył niezwykle bolesny przestój. W ciągu 11 minut, ze stanu 20:13 zrobiło się 21:22. Doskonała tego dnia była Świerczek, która trafiła aż jedenastokrotnie do chorzowskiej bramki.

Porażka PGE VIVE. Zobacz więcej!

Strata całego prowadzenia podziałała na Ruch jak płachta na byka. Chorzowianki było stać na jeszcze jeden zryw i gdy do bramki rywala trafiła Agnieszka Piotrkowska, na ponad minutę przed końcem było 24:23. Ostatnie dwie bramki rzuciła jednak doświadczona Joanna Waga. EKS Start wygrał 26:25, Ruch mimo bardzo dobrego meczu musiał obejść się smakiem.

KPR Ruch Chorzów - Start Elbląg 25:26 (12:10)

KPR Ruch: Chojnacka, Kuszka - Drażyk 6, Polańska 5, Piotrkowska 4, Masłowska 3, Rodak 3, Lipok 3, Grabińska 1 oraz Sójka, Bednarek, Kiel, Nimsz, Doktorczyk, Czarnik, Mrozek.
Karne: 2/3.
Kary: 10 min. (Masłowska 6 min. - cz.k., Piotrkowska, Kiel - po 2 min.).

Start: Powaga, Pająk - Świerczek 11, Balsam 6, Świerżewska 5, Waga 3, Gadzina 1 oraz Jaszczuk, Stapurewicz, Trbović, Choromańska.