Liga Mistrzów: remis w Segedynie. Motor Zaporoże rywalem PGE VIVE w TOP 16

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Daniel Kordos / Pressfocus / Na zdjęciu: piłkarze ręczni MOL Pick Szeged

W 14. kolejce Ligi Mistrzów PPD Zagrzeb zremisował 26:26 z Pickiem Szeged. Motor Zaporoże przegrał 25:31 z Paris Saint-Germain, ale utrzymał 5. pozycję w grupie B i będzie kolejnym rywalem kielczan.

Po wyrównanym spotkaniu piłkarze ręczni RK PPD Zagrzeb zremisowali z MOL-Pickiem Szeged (26:26). Goście grający pod batutą Deana Bombaca nieznacznie prowadzili w pierwszej połowie meczu, ale po przerwie chorwacki zespół był bliżej zwycięstwa, na siedem minut przed końcem prowadził 23:21. W ostatnich chwilach więcej zimnej krwi zachowali mistrzowie Węgier i ostatecznie zremisowali 26:26, co oznacza że mistrzowie Polski ostatecznie zagrają z Motorem Zaporoże w fazie TOP 16 rozgrywek.

Prawdopodobnie mistrzowie Ukrainy przeczuwali co się święci w Segedynie, bo udanie rozpoczęli zawody w Paryżu, pomimo gry bez kontuzjowanego Aidenasa Malasinskasa. W pierwszej odsłonie wynik oscylował w granicach remisu, ale kilka strat przed przerwą zakończyło się łatwymi bramkami dla Paris Saint-Germain HB, a na listę strzelców wpisał się Luc Abalo (12:8). Dodatkowo przed przerwą karę dwóch minut wykluczenia otrzymał Mateusz Kus, a po przerwie Paweł Paczkowski. (w sumie Polacy zebrali po dwie kary).

Prawy rozgrywający wcześniej nie mógł wstrzelić się w bramkę, ale od początku drugiej odsłony gry rzucił cztery gole, trzymając swoją drużynę przy życiu w walce o zwycięstwo (21:24). Paczkowski był aktywny w ataku, do swojego dorobku dopisał pięć bramek oraz dołożył jeszcze sporo asyst.

Jednak skuteczność wkrótce zaczęła szwankować po stronie całej drużyny z Zaporoża, ponieważ Rodrigo Corrales zaczął dobrze bronić. Po drugiej stronie parkietu Luka Stepancić był skuteczny i PSG uciekło rywalom na bezpieczną różnicę bramek (31:25). Pomimo porażki Motor utrzymał 5. miejsce w grupie B.

ZOBACZ TAKŻE: Liga Mistrzów: Orlen Wisła Płock poznała rywala w walce o ćwierćfinał W meczu ostatnich drużyn grupy B triumf odnieśli szczypiorniści Skjern Handbold, którzy pokonali 35:32 Celje Pivovarna Lasko. W 23. minucie gry gospodarze po kolejnym trafieniu Eivinda Tangena odskoczyli na sześć bramek przewagi (16:10). W następnych fazach meczu Duńczycy grali konsekwentnie i utrzymywali korzystny rezultat.

Liga Mistrzów: porażka bez konsekwencji. PGE VIVE zakończy fazę grupową na czwartej pozycji

14. kolejka, grupa B  Ligi Mistrzów:

MOL-Pick Szeged - RK PPD Zagrzeb 26:26 (14:14) Najwięcej bramek: dla Picku - Dean Bombac 7, Dmitrij Żytnikow 5, Stefan Sigurmansson 4, dla PPD - David Mandić 8, Ivan Srsen 6.

Paris Saint-Germain HB - HC Motor Zaporoże 31:25 (16:13) Najwięcej bramek: dla PSG - Luka Stepancić 9, Sander Sagosen 5, Nikola Karabatić 4, dla Motoru - Maksim Babiczew 6, Paweł Paczkowski i Borys Puchowski - po 5,

Skjern Handbold - Celje Pivovarna Lasko  35:32 (20:14) Najwięcej bramek: dla SKjern - Bjarte Myrhol 8, Einvind Tangend, Anders Eggert i Rene Toft Rasmussen -po 6; dla Celje - Gasper Marguc 9, Tilen Kodrin i Josip Sarac - po 5.