PGNiG Superliga kobiet: trzecia wygrana Ruchu w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Magdalena Drażyk (KPR Ruch Chorzów)

W sobotnie popołudnie KPR Ruch Chorzów wygrał trzeci mecz w sezonie. Ślązaczki pokonały Koronę Handball Kielce 25:22, a kluczowe były ostatnie minuty, gdzie gospodynie rzuciły trzy bramki z rzędu.

Faworytkami sobotniego spotkania były kielczanki, które w tym sezonie wygrały już siedem pojedynków. Chorzowianki jednak od samego początku grały bardzo ambitnie. Mecz od dwóch bramek z rzędu rozpoczęła Żaneta Lipok, a po trafieniu Marceliny Polańskiej, w 8 minucie było już 5:1.

Zawodniczki z Kielc usiłowały odrobić stratę, jednak nie ustrzegły się fauli, po których para sędziowska dyktowała rzuty karne dla Ruchu. Chorzowianki były bezbłędne, a gdy trafiła Joanna Rodak, drużyna ze Śląska wyszła na prowadzenie 9:3. Była to najwyższa przewaga w tym spotkaniu.

Metraco Zagłębie lepsze od KPR-u Kobierzyce. Zobacz więcej!

Dopiero pod koniec I połowy zespół prowadzony przez Pawła Tetelewskiego zaczął odrabiać straty. Prym w ataku wiodła Wiktoria Gliwińska, która rzuciła trzy bramki z rzędu i na minutę przed zejściem obu zespołów do szatni, KPR Ruch prowadził już tylko różnicą jednego trafienia. Do przerwy był wynik 13:11.

Od początku drugiej części spotkania, chorzowianki utrzymywały minimalne prowadzenie. Zespół z Kielc w końcu jednak wyszedł na prowadzenie. Stało się to na osiem minut przed końcową syreną, gdy już piąty raz w tym spotkaniu trafiła Gliwińska. Wydawało się, że do ostatnich akcji będzie trwała wyrównana walka o trzy punkty. W kluczowym momencie dwa razy celnie rzuciła jednak Magdalena Drażyk, a wynik ustaliła Katarzyna Masłowska. Gospodynie wygrały 25:22 i odniosły trzecią wygraną w sezonie.

Orlen Wisła przerwała niesamowitą passę PGE VIVE. Zobacz więcej!

KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 25:22 (13:11)

KPR Ruch: Chojnacka, Bednarek - Drażyk 6, Masłowska 4, Rodak 4, Grabińska 3, Lipok 3, Polańska 3, Doktorczyk 1, Nimsz 1 oraz Piotrkowska, Czarnik, Kiel, Sójka. Karne: 4/4. Kary: 10 min. (Masłowska 4 min., Polańska, Piotrkowska, Nimsz - po 2 min.).

Korona Handball: Orowicz, Hibner - Syncerz 6, Gliwińska 5, D.Więckowska 3, Parandii 2, Charzyńska 2, Skowrońska 2, Czekala 1, Zimnicka 1 oraz Mochocka, Piwowarczyk, Homonicka. Karne: 4/4. Kary: 16 min. (Homonicka 2 min. - cz.k., Charzyńska, Syncerz - po 4 min., Mochocka, Parandii, D.Więckowska - po 2 min.).

Sędziowie: Lesiak, Lidacka (Kraków). Delegat ZPRP: Marek Musiał (Ozimek).