Wisła w półfinale!

Szczypiorniści Wisły Płock awansowali do półfinału play-off. W środę Wiślacy zwyciężyli po raz drugi Miedź Legnica 30:22 (11:9). Przeciwnikiem Wisły w półfinale będzie MMTS Kwidzyn, który po raz drugi pokonał Azoty Puławy.

Krzysztof Jarosz

Można powiedzieć, że właściwie bez najmniejszych problemów Nafciarze zdobyli Legnicę i awansowali do półfinału play-off. Szczypiorniści Wisły już na początku uzyskali przewagę czterech bramek (8 min. - 4:0); gospodarze pierwszego gola zdobyli dopiero w 10 minucie, i kontrolowali ją niemal przez całe spotkanie. Po czwartej bramce Zorana Radojevica w 26 minucie było 11:7 dla przyjezdnego zespołu. Gospodarze starali się grać bardzo twardo w obronie i pewnie w ataku, co pozwoliło im przed przerwą zmniejszyć dystans do Wiślaków (9:11).

Po trzech minutach drugiej części meczu było 13:10 dla płocczan (Radojevic, Twardo) i wszystko wskazywało, że w miarę upływu czasu przewaga będzie rosła. Tak było, ale najpierw zryw miejscowych dwie minuty później doprowadził do drugiego (pierwszy ...0:0) i ostatniego remisu w tym spotkaniu (13:13). Od tego momentu podopieczni Bogdana Zajączkowskiego uzyskali zdecydowaną przewagę i bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd rywala w ataku wyprowadzając piorunujące kontrataki. Prym wiódł w tym Bartosz Wuszter, który wraz z Sebastianem Rumniakiem zdobywali jak mówią trenerzy "łatwe bramki". Do swoich skutecznych kontr obrotowy dołożył także bramki ze "swojej" nominalnej pozycji, a że w tym spotkaniu miał bardzo wysoką skuteczność swój dorobek zakończył na 10 bramkach. Pięć bramek z rzędu wyprowadziło Wisłę na prowadzenie 18:13, które zespół z Płocka kontrolował już do końca meczu. Ostatecznie wicemistrzowie Polski zwyciężyli 30:22 i za półtora tygodnia w walce o finał zmierzą się z MMTS Kwidzyn, który mimo wszystko niespodziewanie dwukrotnie pokonał Azoty Puławy. Pierwsze spotkanie półfinałowe odbędzie się 12 marca w Płocku.

Miedź Legnica - Wisła Płock 22:30 (9:11)

Miedź: Kotliński - Żmurko 2, Skalski, M. Adamuszek 5, Będzikowski, Fabiszewski 3, Grębosz 7 (2/2 z karnych), Szabat 2, Góreczny, Rosiak 3, K. Adamuszek

Wisła: Wichary - Paluch(1), Pronin(2, 0/1 z karnych), Kuptel, Wuszter(10), Twardo(1), Radojević(6, 1/1 z karnych), Rumniak(4), A.Piórkowski, Malesa(1), Szyczkow(2), Niedzielski(3), Kwiatkowski

Upomnienia: Będzikowski, Rosiak oraz Kuptel, Twardo i A.Piórkowski.

Kary: Miedź 10 min. (Żmurko, Skalski, Adamuszek, Będzikowski i Fabiszewski po 2 min.) - Wisła 14 min (Pronin, Wuszter, Radojević, Rumniak, Malesa, Szyczkow, Kwiatkowski po 2 min).

Sędziowali: Marek Majka (Gliwice) i Grzegorz Wojtyczka (Chorzów).

Widzów: ok. 400.