PGNiG Superliga: namiastka emocji przed przerwą. Orlen Wisła urządziła Pogoni lanie

Mecz bez historii w Płocku. Sandra Spa Pogoń Szczecin w miarę dorównywała Orlenowi Wiśle w pierwszej połowie, ale po przerwie spisała się katastrofalnie i przegrała aż 21:42.

Marcin Górczyński
Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock) Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock)
Trener Xavier Sabate pozostawił na trybunach Michała Daszka i Adama Morawskiego, bohaterów dwóch ostatnich meczów, odpowiednio z VIVE i Bjerringbro. Uraz pleców wciąż leczy Igor Źabić, a w wolne miejsce wskoczył utalentowany Mikołaj Czapliński z drużyny rezerw.

Hiszpan rotował składem, bo tak naprawdę spotkanie było etapem przygotowań do rywalizacji w TOP 16 Ligi Mistrzów z Pickiem Szeged (24 marca). Z konieczności na prawym skrzydle pojawiał się Jose Guilherme de Toledo, więcej minut dostali Ondrej Zdrahala i Mateusz Góralski. Nafciarze testowali różne warianty, początkowo z różnym skutkiem, ale przed przerwą odskoczyli Pogoni.

Portowcy korzystali z błędów Wisły i nie odstawali jakoś znacząco, Adama Borbelya zaskakiwali Dmytro Horiha i Paweł Krupa. Odpowiedzią na strzelców Pogoni byli Ziga Mlakar i Tomasz Gębala, nadzwyczaj skuteczni w ostatnich dniach.

Po przerwie wszystko się zmieniło. Szczecinianie sami podarowali Wiśle kilka bramek, seryjnie tracili piłki. Dwa razy z rzędu trafił Przemysław Krajewski, reszta zespołu grała coraz bardziej zespołowo i wypełniała założenia Sabatego. W 39 minucie na tablicy pojawił się wynik 27:13. Jak to w większości spotkań w Płocku - garstka kibiców na trybunach i brak emocji.

O drugiej części można napisać tylko statystycznie i to by wystarczyło za komentarz. 24 gole Nafciarzy przy ledwie 10 Pogoni. Marcin Wichary nawet nie napracował się w bramce, bo rywale gubili się jeszcze przed oddaniem rzutu. Gdyby nie Horiha, rozmiary porażki byłyby jeszcze większe.

Swój moment miał też wychowanek, Czapliński, który zmienił Krajewskiego i zadebiutował w Superlidze.