PGNiG Superliga kobiet: Ruch po walce pokonał UKS PCM. Debiut Iwony Niedźwiedź

W sobotnie popołudnie UKS PCM Kościerzyna przegrał z KPR-em Ruch Chorzów 23:25. Gospodynie jeszcze w końcówce trzymały wynik, jednak dwie ważne bramki rzuciła Magdalena Drażyk.

Michał Gałęzewski
Iwona Niedźwiedź w roli eksperta WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Iwona Niedźwiedź w roli eksperta
Wydarzeniem sobotniego spotkania był debiut Iwony Niedźwiedź. Była reprezentantka Polski karierę na ligowych parkietach zawiesiła w lipcu 2017 roku i wydawało się, że pozostanie już tylko ekspertem i zawodniczką plażowej odmiany piłki ręcznej. 4 marca podpisała kontrakt z Ruchem i niedługo później wyszła pierwszy raz na parkiet.

Niedźwiedź bramek nie zdobyła, jednak jej koleżanki stanęły na wysokości zadania. Od początku mecz był wyrównany. Dwa najsłabsze zespoły ligi nie pozwalały się nawzajem zdominować. W pierwszych minutach w Ruchu skuteczna była Marcelina Polańska i zespół gości wyszedł na dwubramkowe prowadzenie.

Stal Mielec znalazła następcę Łukasza Janysta. Zobacz więcej!

Kościerska ekipa nie odpuszczała. Dwie bramki z rzędu rzuciła Gabriela Haric, a po trafieniu Darii Somionki, drużyna prowadzona przez Dariusza Męczykowskiego wyszła po raz pierwszy na prowadzenie. Gdy wydawało się, że gospodynie złapały właściwy rytm, straciły cztery bramki z rzędu.

Ruch w I połowie już nie odpuścił i na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 10:13. Po zmianie stron po raz pierwszy zespół z Chorzowa wyszedł na czterobramkowe prowadzenie. W tym momencie jednak kolejny atak przeprowadził UKS PCM.

Rekordowa wygrana PGE VIVE. Zobacz więcej!

Gospodynie bardzo szybko zaczęły odrabiać straty i gdy trafiła Alicja Pękala, wyszły ponownie na prowadzenie. Jeszcze na osiem minut przed końcem obie drużyny walczyły łeb w łeb, w najważniejszym momencie jednak klasę pokazała Magdalena Drażyk. W ciągu pięciu minut rzuciła cztery bramki i ostatecznie Ruch wygrał 25:23.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch Chorzów 23:25 (10:13)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Bielak - Pękala 6, Haric 5, Fesdorf 5, Dorsz 2, Zawalich 2, Somionka 1, Wicik 1, Gędłek 1 oraz Sus, Kreft.