PGNiG Superliga Kobiet: świetny finisz jeleniogórzanek. MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski wraca do siebie z niczym

Piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra wykorzystały atut własnego boiska i w pierwszym meczu trzeciej rundy zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet pokonały u siebie wyżej notowaną Piotrcovię Piotrków Trybunalski (27:22).

Małgorzata Boluk
piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra Materiały prasowe / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra
Piotrcovia Piotrków Trybunalski po sobotnim meczu w stolicy Karkonoszy już wie, że nie jest ważne jak się zaczyna, a ważne jest to, jak się kończy. A trzeba przyznać, że dla gości sobotnie spotkanie rozpoczęło się świetnie. Obrona funkcjonowała jak należy, w bramce szalała Daria Opelt, a z przodu bardzo dobrze radziła sobie Aleksandra Zaleśny, która halę przy Złotniczej zna znakomicie.

Gdy eks skrzydłowa jeleniogórskiego klubu zakończyła dwie kontry z rzędu, a później celne trafienie z lewej połówki dołożyła Zorica Despodowska, przewaga przyjezdnych wzrosła już do pięciu bramek (2:7 w 13'). Indolencję rzutową miejscowych przerwała Aleksandra Tomczyk, ale warunki na parkiecie wciąż dyktowała Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

Wszystko zmieniło się na pięć minut przed końcem pierwszej części rywalizacji, kiedy jeleniogórzanki zaczęły grać agresywniej w obronie i znacząco poprawiły skuteczność w ofensywie. Z chirurgiczną precyzją rzuty karne wykonywała Aleksandra Oreszczuk, a w ataku szybkim brylowała Oktawia Bielecka (12:13 w 29'). Ta sama zawodniczka po zmianie stron doprowadziła także do wyrównania.

Od tego momentu żadna ze stron nie mogła uciec przeciwnikowi na więcej niż dwie bramki. W końcówce trzeciego kwadransa na prowadzeniu znajdowała się drużyna Andrzeja Bystrama (16:18 w 43'), ale ostatnie dziesięć minut pojedynku to już popis miejscowych i duetu Aleksandra Tomczyk - Aleksandra Oreszczuk, który raz po raz trafiał do bramki strzeżonej przez Darię Opelt. Trzy punkty zostały w Jeleniej Górze.

KPR Jelenia Góra - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:22 (12:14)

KPR: Filończuk, Szczurek - Bielecka 6, Oreszczuk 6, Tomczyk 7, Najdek, Kobzar 4, Załoga 2, Jasińska 1, Skowrońska 1, Żukowska, Kanicka.