Azotom Puławy zabrakło konsekwentnej gry z Kiel. Piotr Masłowski: Bez tego będzie ciężko o dobry wynik

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Piotr Masłowski

Azoty Puławy przegrały z THW Kiel (26:35) na koniec tegorocznych występów w EHF Cup. - Ekipie, której grą przez pewien czas kierował Piotr Masłowski, zabrakło ważnych cech. - Pełna koncentracja, mądrość i staranność rzutów - wymienia.

- W sobotę było widać, że kiedy przez czterdzieści pięć minut graliśmy konsekwentnie i mądrze, przykładaliśmy się do rzutów, to Kiel miało pewne problemy. Później do gry włączył się Andreas Wolff (bramkarz Niemców - przyp. red.) i ich obrona. Mieliśmy większe problemy ze zdobywaniem bramek, a rywale przeprowadzali kontrataki i zdobywali z nich łatwe trafienia - tłumaczył Masłowski. - Szkoda tego ostatniego kwadransa, bo mecz mógł wyglądać troszeczkę inaczej - żałował.

Po ostatnim meczu pucharowym w tym sezonie pozostał więc pewien niedosyt. Wynik, który zawsze "idzie w świat" mógłby być bardziej korzystny. - Powtarzałem, że jeśli nie będziemy w pełni skoncentrowani przez pełne sześćdziesiąt minut, to z każdym zespołem z naszej będzie bardzo ciężko o dobry wynik. Mają taką klasę i doświadczenie w pucharach, że każdy nasz przestój czy nietrafiony rzut ze stuprocentowej sytuacji, będą zamieniać na bramki - powiedział rozgrywający Azotów.

Czytaj również: Grupa Azoty Puławy nadal sponsorem szczypiornistów z Lubelszczyzny -->

Zbagatelizował za to męczenie fizyczne, jako jedną z przyczyn takiej sytuacji. - Gramy często, ale nie jest to dla nas żadna nowość. Trener stara się rotować składem, bo jest on dosyć szeroki. Siły mają się tak rozkładać, żebyśmy w danym spotkaniu mieli wystarczającą energię przez pełne sześćdziesiąt minut. Nie możemy tłumaczyć się zmęczeniem. Rywale też grają co trzy dni w silnej Bundeslidze. Nie doszukiwał bym się tego naszego gorszego grania w słabszej kondycji.

W lidze też czasem czegoś brakuje by wygrać. Przykładem był ostatni mecz z MMTS Kwidzyn. (porażka 26:28 - przyp. red.). - Prowadziliśmy 19:15 i mogło się wydawać, że mecz jest już ułożony. Niestety okazało się inaczej. Sprawdziło się to, o czym już wspomniałem - przestój, trochę mniejsza koncentracja i rywal to wykorzystał.

Czy Piotr Masłowski będzie ważnym ogniwem Azotów w fazie play-off PGNiG Superligi?