PGNiG Superliga: odmieniona Arka złapała wiatr w żagle. Druga wygrana gdynian z rzędu

Szczypiorniści Arki Gdynia zaskakują wszystkich! Zespół, który w rundzie zasadniczej wygrał tylko raz, w play-outach zwyciężył po raz drugi. W sobotę drużyna Dawida Nilssona pokonała Pogoń Szczecin 28:27.

Michał Gałęzewski
Dawid Przysiek Materiały prasowe / Grzegorz Jędrzejewski / Na zdjęciu: Dawid Przysiek
Po dwóch ostatnich kolejką można z całą pewnością przekazać tezę - Arka Gdynia to największy beneficjent obecnego systemu w PGNiG Superlidze. Szczypiorniści prowadzeni przez Dawida Nilssona w grupie spadkowej zdobyli już więcej punktów niż przez pierwszych 26 kolejek.

Od pierwszych minut mecz w Gdyni był wyrównany. Żaden zespół nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe niż różnicą dwóch bramek. Gdy w 12. minucie trafił Paweł Krupa, to szczecinianie prowadzili 6:5. Później jednak coraz lepiej spisywali się gdynianie, a w obu drużynach bardzo dobrą robotę przez całe spotkanie robili bramkarze.

Orlen Wisła kompletuje skład. Zobacz więcej!

Jeszcze w I połowie Arka potrafiła wyjść na rekordowo wysokie prowadzenie - 14:11, na 4 minut przed przerwą. Trzy kolejne celne rzuty oddali jednak szczecinianie i po trafieniu Dawida  Fedeńczaka był remis 14:14. Ostatecznie I połowa zakończyła się rezultatem 15:14.

Drugą część spotkania dobrze zaczęli szczecinianie, którzy gdy Macieja Pieńczewskiego pokonał Patryk Biernacki, wyszli na prowadzenie 17:16. Arka tego dnia była jednak niezwykle zdeterminowana i nie dała się zdominować. Do ostatnich minut trwała zaciekła walka o komplet punktów. W kluczowym momencie, przy stanie 27:26 dla gospodarzy, do rzutu karnego podszedł Dawid Przysiek. Pokonał szczecińskiego bramkarza i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 28:27. Utrzymanie Arki jest jak najbardziej możliwe!

Zobacz karuzelę transferową PGNiG Superligi!

Arka Gdynia - Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27 (15:14)

Arka: Pieńczewski, Ram - Jamioł 6, Kamyszek 4, Przysiek 4, Rychlewski 4, Skwierawski 3, Brukwicki 2, Lisiewicz 2, Wołowiec 2, Ćwikliński 1 oraz Czaja.