Liga Mistrzów: cztery drużyny na prostej do Final4

Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów były zaskakująco jednostronne. Telekom Veszprem, Vardar Skopje, Barcelona i PGE VIVE Kielce będą bronić sporych zaliczek.

Marcin Górczyński
Petar Nenadić WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Petar Nenadić
Przed startem rywalizacji spodziewano się bardziej zaciętych rywalizacji, a niektóre wyniki były wręcz szokujące. Najbardziej - wygrana PGE VIVE Kielce z Paris Saint-Germain HB 34:24 (TUTAJ). Mistrzowie Francji stoją przed karkołomnym zadaniem, w historii trzy drużyny odrobiły taką stratę, ale chociażby przed rokiem PSG wygrało pierwszą połowę w Kielcach aż 22:10. Nic nie jest jeszcze przesądzone.

Na sportowy cud liczą kibice Picku Szeged. Mistrzowie Węgier zostali stłamszeni w Skopje, zagrali katastrofalnie w ostatnich minutach i przegrali 23:31. - W 10 minutach zaprzepaściliśmy świetny sezon - stwierdził obrotowy Bence Banhidi. Gracze Picku podkreślają jednak, że na swoim parkiecie są w stanie odwrócić losy dwumeczu. - Z pomocą kibiców możemy to zrobić - zapewnił Joan Canellas.

Równie bojowe nastroje w Vardarze. Po zakończeniu sezonu zespół prawdopodobnie przestanie istnieć w obecnym kształcie, większość zawodników pożegna się z klubem, który po wycofaniu właściciela Siergieja Samsonenki może stracić płynność finansową. - Nikt nie myśli o rozstaniu, w głowach tylko Pick - zapewnił skrzydłowy Daniił Sziszkariew. Vardar zaimponował u siebie, choć przystąpił do meczu znacznie osłabiony, bez wielkiej możliwości rotacji wśród rozgrywających.

Na swoich parkietach zawiodły SG Flensburg-Handewitt i HBC Nantes. Mistrzowie Niemiec po przerwie odbijali się od Rolanda Miklera, swoją drogą niechcianego w Telekomie Veszprem (odejdzie do Picku). Węgier "wybronił" zwycięstwo 28:22 i zespół jest na najlepszej drodze do Final4 i upragnionego triumfu w rozgrywkach. W równie trudnym położeniu znalazło się Nantes - Barcelona była nie do zatrzymania, zwłaszcza obrotowy Ludovic Fabregas (CZYTAJ).