Liga Mistrzów: bardzo dobra połowa to mało. Vardar Skopje przegrał z Pickiem Szeged, ale awansował

MOL-Pick Szeged wygrał z Vardarem Skopje 29:25 w rewanżu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Do turnieju Final4 awansował jednak zespół z Macedonii Północnej, który obronił 8 bramek zaliczki ze Skopje.

Daniel Kordulski
zawodnicy Vardaru Skopje WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: zawodnicy Vardaru Skopje
Gospodarze rozpoczęli odrabianie straty dopiero pod koniec 5. minuty. Wcześniej żadnej z drużyn nie udało się skutecznie rzucić do siatki rywala. Worek z bramkami szybko jednak się rozwiązał. W Picku dwoił się i troił były zawodnik PGE VIVE Kielce, Dean Bombac. Dodatkowo do gry włączył się obrotowy Bence Banhidi i po 18. minutach mistrzowie Węgier odrobili już pięć z ośmiu bramek. Cała drużyna Juana Carlosa Pastora grała coraz lepiej. Bombac oprócz świetnej gry, dodatkowo rozgrzewał do dopingu miejscowych kibiców.

Tymczasem ekipa ze Skopje traciła z wolna pewność siebie, którą miała od pierwszego gwizdka spotkania. Rzuty dysponującego świetnymi warunkami Dainisa Kristopansa szybko zostały zneutralizowane. Ivan Cupić (kolejny eks-kielczanin) spudłował w stuprocentowej sytuacji. Jego koledzy przy grze pasywnej zrobili o jedno podanie za dużo w ataku. Gliebowi Kałaraszowi puszczały nerwy w defensywnie. To tylko kilka, z listy nieszczęść jakie spotkały Vardar. Na nieco ponad 180 sekund przed przerwą z zaliczki nie zostało już nic (15:7).

Przeczytaj koniecznie: reprezentant Polski znowu poza składem Barcelony -->

Ekipa z Segedynu poczuła krew i było jasne, że do końca będzie gorąco. Przede wszystkim grała zdecydowanie skuteczniej w ataku niż ich przeciwnicy. Średnio niemal trzy na cztery rzuty gospodarzy trafiały do bramki, u Macedończyków mniej niż dwa z trzech. Siedem minut po przerwie Dmitrij Żytnikow, zdobywając gola po akcji indywidualnej, sprawił, że w Final4 Ligi Mistrzów byli nasi Bratankowie.

W tym momencie nastąpił przełom w walce o wylot do Niemiec na turniej Final4. Ciężar zdobywania bramek dla Vardaru wziął na siebie Igor Karacić, który niezłą grę prezentował już w pierwszej połowie. Dzięki temu mimo - prowadzenia Picku - to drużyna trenera Roberto Garci Parrondo odzyskała pewność siebie i miejsce w finałowej czwórce Champions League. Za to Bombac był już tylko cieniem samego siebie z pierwszych trzydziestu minut. Słoweniec mylił się na potęgę.

Golkiper gości - Dejan Milosavljev, zbudowany niczym enerdowski kulomiot, coraz częściej odbijał rzuty miejscowych. Doświadczony kołowy Stojancze Stoiłow po profesorsku ogrywał obrońców. Vardar był nawet blisko odniesienia drugiego zwycięstwa. Zryw Węgrów sprawił, że do tego nie doszło, ale zaliczka, a tym samym awans został obroniony.