PGNiG Superliga Kobiet: mocno czerwone dolnośląskie derby dla Metraco Zagłębia Lubin

Nie było niespodzianki w derbach Dolnego Śląska. KPR Gminy Kobierzyce przegrał we własnej hali z Metraco Zagłębiem Lubin 21:24 w 31. kolejce PGNiG Superligi Kobiet. Co ciekawe, bardzo dużo pracy mieli w tym meczu sędziowie z Głogowa.

Krzysztof Kempski
Patricia Matieli Machado w akcji Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Patricia Matieli Machado w akcji
Mecz w Kobierzycach dla żadnej z drużyn nie miał już żadnego znaczenia. Metraco Zagłębie straciło jakiekolwiek szanse na przeskoczenie w tabeli PGNiG Superligi Kobiet lubelskiego MKS-u Perły. Miedziowe zdołały za to obronić wicemistrzostwo Polski sprzed roku. Spotkanie o pietruszkę przyniosło jednak dość sporą dawkę emocji.

Kolejny klub w PGNiG Superlidze może przestać istnieć. Czytaj więcej!

A jak wielką, bardzo szybko przekonali się o tym choćby obaj rozjemcy z Głogowa. W całym spotkaniu rozdali bowiem łącznie aż 36 minut kar, z czego trzy zawodniczki musieli odesłać na trybuny. Tuż po wznowieniu drugiej części zawodów spotkało to Aleksandrę Kucharską, a już pod koniec także Paulinę Piechnik i Małgorzatę Buklarewicz. O tym, że taki scenariusz będzie możliwy, pokazał sam początek środowej rywalizacji. Jako pierwsza przekonała się o tym Mariola Wiertelak, a dosłownie kilka minut później środkowa rozgrywająca Miedziowych.

Przebieg rywalizacji był bardzo wyrównany. Bramki padały niemal na zawołanie. W rolę liderki gospodyń wcieliła się Kinga Jakubowska. Skończyła z dorobkiem aż 11 celnych rzutów. Między 11. a 19. minutą trafiła 4-krotnie z rzędu. Lubinianki starały się przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, ale na przerwę zeszły w gorszych nastrojach niż podopieczne Edyty Majdzińskiej. Na 5 minut przed końcem zyskały już 3 bramki przewagi, którą straciły trochę na własne życzenie.

Czytaj również: Pogoń już pewna utrzymania się w rozgrywkach

Druga część to już typowa gra falami. Swoje przysłowiowe trzy grosze dokładały bramkarki. Z jednej strony Monika Maliczkiewicz, z drugiej zaś Monika Ciesiółka. Co ciekawe, żadna drużyna nie zamierzała odpuścić. Ciągle nieomylna była Jakubowska, która jako jedyna egzekwowała rzuty karne. Jak się jednak potem okazało, stałe fragmenty to trochę za mało, by pokonać nowego wicemistrza kraju. Miedziowe zachowały zimną głowę i zadały ostateczny cios. KPR nie potrafił w tamtym czasie zakończyć choćby jednej akcji z gry celnym rzutem.

PGNiG Superliga Kobiet, 31. kolejka:

KPR Gminy Kobierzyce - Metraco Zagłębie Lubin 21:24 (13:12)

KPR: Ciesiółka - Jakubowska 11 (4/4), Kucharska, Skalska 1, Wesołowska, Kaźmierska, Wiertelak 2, Walczak 2, Koprowska 2, Dąbrowska 2, Michalak 1.
Karne: 4/4.
Kary: 16 min. (Kucharska - 6 min., Jakubowska, Wesołowska, Wiertelak, Dąbrowska Michalak.
Czerwona kartka: Aleksandra Kucharska w 37. minucie z gradacji kar.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Kuźmicka - Grzyb 6 (0/1), Hartman 2 (1/1), Trawczyńska 1, Buklarewicz, Wasiak, Górna 3, Piechnik 2, Ważna 3, Matieli 4, Jochymek, Belmas 2, Pielesz 1 (1/1), Milojević.
Karne: 2/3.
Kary: 20 min. (Buklarewicz, Piechnik - 6 min., Hartman, Ważna, Belmas, Pielesz - 2 min.).
Czerwone kartki: Małgorzata Buklarewicz w 59. minucie z gradacji kar oraz Paulina Piechnik w 53. minucie także z gradacji kar.

Sędziowie: Fahner, Kubis (obaj z Głogowa).