Liga Mistrzów. Macedońska dominacja w drużynie gwiazd. Julen Aguinagalde najlepszym obrotowym

Kibice zdecydowali. Aż czterech zawodników Vardaru Skopje i trener Roberto Garcia Parrondo zostali wybrani do drużyny gwiazd. Wśród najlepszych swojego przedstawiciela ma też PGE VIVE Kielce.

Aneta Szypnicka-Staniec
Julen Aguinagalde WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Julen Aguinagalde
Cztery ekipy w sobotę zaczną walkę o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Już teraz jednak wiadomo, kto ma najbardziej oddanych fanów. Kibice ze stolicy Macedonii oddali najwięcej głosów w plebiscycie na drużynę gwiazd sezonu 2018/2019 i ma to odzwierciedlenie w wynikach. Skopijczycy zwyciężyli w kategoriach: bramkarz, lewe skrzydło, prawe rozegranie, prawe skrzydło oraz trener.

Najlepszym obrotowym został wybrany natomiast Julen Aguinagalde. Co ciekawe - w drużynie gwiazd znalazł się Mikkel Hansen, który nie zagra w Kolonii. Jego zespół - Paris Saint-Germain HB - został wyeliminowany w ćwierćfinale przez mistrzów Polski.

Drużyna gwiazd sezonu 2018/2019 Ligi Mistrzów:

Bramkarz: Dejan Milosavljev (Vardar Skopje)
Lewe skrzydło: Timur Dibirow (Vardar Skopje)
Lewe rozegranie: Mikkel Hansen (Paris Saint-Germain HB)
Środek rozegrania: Kentin Mahe (Telekom Veszprem)
Prawe rozegranie: Dainis Kristopans (Vardar Skopje)
Prawe skrzydło: Ivan Cupić (Vardar Skopje)
Obrotowy: Julen Aguinagalde (PGE VIVE Kielce)
Obrońca: Blaz Blagotinsek (Telekom Veszprem)
Młody zawodnik: Ludovic Fabregas (FC Barca Lassa)
Trener: Roberto Garcia Parrondo (Vardar Skopje)

Aneta Szypnicka z Kolonii

Czy Vardar Skopje ma najlepszych zawodników ze wszystkich drużyn, które zagrają w Final Four?