Bundesliga: udana obrona tytułu Flensburga. Brąz dla drużyny Chrapkowskiego

W ostatniej kolejce Bundesligi SG Flensburg Handewitt zwyciężył 27:24 z SC Bergischer i utrzymał niewielką przewagę nad rywalami z Kilonii w walce o mistrzostwo Niemiec.

Bartosz Grzelak
Piotr Chrapkowski Newspix / Pawel Janczyk / 400mm.pl / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski
Wikingowie z Północy od początku kontrolowali przebieg spotkania, utrzymując przewagę kilku bramek nad Bergischer HC. Chociaż na 5 minut przed końcem Fabian Gutbrod zmniejszył straty do jednej bramki, goście nie wypuścili już zwycięstwa z rąk (27:24). Ewentualna porażka była szansą na odzyskanie tytułu przez Kilończyków, którzy rozprawili się z TSV Hannover-Burgdorf, ale dopiero w drugiej połowie meczu. Kolegom z drużyny wydatnie pomógł Andreas Wolff, przyszły nabytek PGE VIVE Kielce dobrymi interwencjami zastopował ofensywę rywali (30:26).

Świetny sezon został uwieńczony zdobyciem brązowego medalu przez szczypiornistów z SC Magdeburg z Piotrem Chrapkowskim w składzie. Polski obrońca zakończył grę bez dorobku bramkowego, ale zanotował asystę oraz zebrał karę wykluczenia na dwie minuty w pewnie wygranym 31:24 spotkaniu z Frisch Auf! Goeppingen.

Zobacz: Mateusz Piechowski blisko Azotów Puławy

Główny kontrkandydat Gladiatorów w lidze, zespół Rhein-Neckar Loewen rozczarował w końcówce sezonu. W ostatnim starciu przegrał z SC DHfK Lipsk 26:28, a jednym z bohaterów drużyny z Lipska został Andrzej Rojewski. Były reprezentant Polski rzucił sześć bramek, będąc najbardziej bramkostrzelnym rozgrywającym w meczu.

Na parkiecie sporo czasu spędził Piotr Wyszomirski, broniący ze skutecznością na poziomie 33 proc. Polak rozegrał dobre zawody, jednak jego zespół przegrał 27:31 z MT Melsungen i ostatecznie został sklasyfikowany na 12. miejscu w Bundeslidze.

Przeczytaj: Szwed i Węgier o krok od Orlenu Wisły

Z rozgrywkami pożegnały się ekipy VfL-u Gummersbach oraz beniaminka SG BBM Bietigheim, które zremisowały ze sobą w ostatniej serii. Wpadkę rywali wykorzystał Fr.-Ebert Halle Ludwigshafen, który utrzymał się rzutem na taśmę po wygranej z TSV GWD Minden (31:30). Natomiast po dwuletniej przerwie do niemieckiej elity powrócą piłkarze ręczni HBW Balingen-Weilstetten. HSG Nordhorn-Lingen jest drugim klubem, który wywalczył awans.