El. ME 2020: Białorusini nie dali szans Bośni i Hercegowinie, dobre występy graczy VIVE. Czesi uporali się z Finlandią

Reprezentacja Czech w piątej kolejce eliminacji do ME 2020 pokonała na wyjeździe Finlandię 26:24 i jest liderem grupy 5. Jeszcze pewniejsze zwycięstwo odniosła Białoruś, która rozprawiła się z Bośnią i Hercegowiną (31:25).

Tomasz Rosiński
Tomas Babak Newspix / Michał Nowak / Na zdjęciu: Tomas Babak
Od początku rywalizacji Finowie walczyli bardzo ambitnie i przez pierwsze dwadzieścia minut potrafili dotrzymywać kroku wyżej notowanemu rywalowi (10:10).

Z czasem przyspieszyli Czesi, którzy wzmocnili defensywę i skrzętnie wykorzystali swoje okazje w ataku. Dzięki temu goście wygrali I połowę konfrontacji 17:12.

Po zmianie stron Tomas Babak (zakończył potyczkę z 6 golami na koncie) oraz spółka starali się kontrolować boiskowe wydarzenia i w 50. minucie ich wiktoria wydawała się niezagrożona (18:24). Jednakże wówczas w czeskie szeregi wkradło się rozluźnienie, a to sprawiło, że gospodarze w końcówce doszli swojego przeciwnika na jedno trafienie. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, którzy zdobyli cenne dwa punkty.

Łatwiejszą przeprawę w Bośni i Hercegowinie mieli Białorusini, których zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Białoruski zespół szybko wypracował sobie kilkubramkową przewagę (7:3 w 9. minucie), a później trzymał bośniacką ekipę na odpowiedni dystans. W końcowym rozrachunku kadra Białorusi triumfowała 31:25.

Z dobrej strony podczas tego starcia pokazali się zawodnicy PGE VIVE Kielce, a mianowicie Władisław Kulesz (7 goli) oraz Artsiom Karalek (5 trafień).