KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Sandra Spa Pogoń Szczecin rozbudowuje swoją akademię. Pozyskano poważnego sponsora

Handball Akademia, tak nazywa się projekt realizowany przez klub piłki ręcznej Sandra Spa Pogoń Szczecin. W ostatnim czasie, dzięki szeroko zakrojonym działaniom, udało się pozyskać sponsora tytularnego. Została nim firma Enea S.A.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Paweł Krupa WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Paweł Krupa
W kwietniu 2014 roku powstała fundacja Enea, której celem jest realizowanie polityki zaangażowania społecznego. Chodzi głównie o rozwój dzieci i młodzieży, aktywizację obszaru edukacji, sportu i promocji zdrowego trybu życia. W ten zakres działania idealnie wpisała się Sandra Spa Pogoń, która już od 7 lat prowadzi i rozwija swoją akademię.

Początkowo w zajęciach stałych brało udział ok. 80 dzieci ze Szczecina, zarówno lewobrzeża, jak i prawobrzeża. Obecnie liczba uczestników wzrosła do 120. W kwietniu 2019 roku do akademii Pogoni dołączyły szkoły w Komarowie i Krępsku (k. Goleniowa). Docelowo mają być organizowane zajęcia aż dla 200 dzieci.

Nafciarze 14 września zagrają pierwszy mecz w LM. Czytaj więcej!

Jak dowiedziały się WP SportoweFakty od osób zaangażowanych w tę działalność, przyłączane są kolejne ośrodki poza Szczecinem. - Nie chcemy koncentrować się na dużych miejscowościach, a raczej na mniejszych, w których dzieci mają utrudniony dostęp do aktywności pozalekcyjnych - informują.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Jagiełło o meczu boksu olimpijskiego Polska - Bułgaria. "Zdziwiłbym się, gdybyśmy nie mieli swojej reprezentacji w Tokio"

- Dziś już widać, jaki potencjał drzemie w dzieciach, warto rozbudzać w nich pasję - być może Enea Akademia Handball przyczyni się do tego, że zechcą kiedyś na poważnie zająć się sportem i kontynuować karierę w szkolnych kubach sportowych, potem być może także jako profesjonalni piłkarze ręczni – dodają.

Zajęcia odbywają się raz i dwa razy w tygodniu, w zależności od grupy. Uczestnicy zajęć to chłopcy i dziewczynki w wieku 4-13 lat. Ćwiczenia z piłki ręcznej w akademii to świetne przygotowanie dla dzieci, które chcą kontynuować trening w ramach klas sportowych. Co ciekawe, kilku wychowanków Pogoni znalazło się właśnie w takich klasach, w szkołach podstawowych pod patronatem MKS Kusy.

Zobacz również: sponsor klubu i czynny zawodnik w jednej osobie

Oprócz stałych zajęć z piłką ręczną w ramach ENEA Handball Akademia organizowane są różne wydarzenia: zabawy sportowe w ramach Dnia Dziecka czy Pikniku Pasji Pod Platanami, mecze i turnieje, także z uczestnictwem zespołów z Niemiec, obozy letnie i zimowe, w planach jest także organizowanie stacjonarnych kampów. Dzieci z akademii mogą bezpłatnie, wraz z opiekunami, przychodzić na mecze męskiej drużyny Sandra Spa Pogoń.

- W ten sposób chcemy spopularyzować samą dyscyplinę, dać możliwość oglądania meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, rozbudzać pasję, zachęcić do kibicowania. Dzieci biorą też czynny udział w ceremonii prezentacji zespołów wyprowadzając zawodników obu drużyn na boisko oraz prezentując ich flagi i Superligi – podsumowują działacze.

Czy inne kluby powinny pójść drogą Sandra Spa Pogoni Szczecin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×