PGNiG Superliga kobiet: Eurobud JKS Jarosław powraca na piłkarskie salony i na starcie pokonuje Piłkę Ręczną Koszalin

W Jarosławiu piłkarskie święto. Drużyna Eurobud JKS po siedemnastu latach powróciła do gry w Superlidze i po nerwowej końcówce pokanała Piłkę Ręczną Koszalin (25:24).

Katarzyna Smelik
Paula Mazurek Materiały prasowe / KPR Kobierzyce / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: Paula Mazurek
Jarosławianki po siedemnastu latach powróciły na superligowe salony i od początku pokazały rywalkom, że wśród najlepszych drużyn nie znalazły się przypadkowo. To właśnie ich łupem padła pierwsza bramka spotkania. Piłkarki ręczne z Podkarpacia bardzo pewnie czuły się na boisku i przed licznie zgromadzoną publicznością zaskakiwały zarówno w obronie jak i konsekwentą grą w ofensywie. Motorem napędowym jarosławskiego zespołu była Martyna Żukowska, która w pierwszej połowie zdobyła pięć bramek. W zespole z Koszalina pierwsze skrzypce grała zaś Julia Andrichuk.

Agresywne zagranie Żukowskiej przy stanie 11:9 sprawiło jednak, że zawodniczka otrzymała czerwoną kartkę i musiała opuścić boisko. Chociaż w szeregi gospodyń wkradł się lekki chaos, to w końcówce pierwszej połowy do gry poderwała swoją drużynę Bancilon.

Przerwa nie wybiła z rytmu "czarno-niebieskich", które od początku mocno zaczęły napierać na swoje przeciwniczki. Chociaż Bancilon na starcie nie wykorzystała rzutu karnego, to czujna gra w defensywie oraz udane kontry jarosławianek zmusiły trenera PR Koszalin do reakcji (17:13, 35'). Rozmowa ze szkoleniowcem nie przyniosła skutku. Po stronie przyjezdnych dwoiła się i troiła Andrichuk, jednak ciosy Turkalo i Kozimur jedynie zwiększały przewagę gospodyń. Kluczowa dla losów spotkania była także czujna gra Karoliny Szczurek, która broniła potężne rzuty rywalek.

Ostatnie dziesięć minut spotkania przyprawiło kibiców o mocniejsze bicie serca. Miejscowe zaczęły popełniać błędy, co wykorzystały zawodniczki z Koszalina. Seria udanych zagrań przyjezdnych sprawiła, że w ostatniej minucie obie ekipy różniła tylko jedna bramka. Ostatecznie to jednak beniaminek postawił kropkę nad "i".