PGNiG Superliga: Marcin Schodowski nie do przejścia. Chrobry Głogów zatrzymany w Lubinie!

Chrobry Głogów wraca do siebie bez punktów. Jednym z bohaterów MKS Zagłębia Lubin był Marcin Schodowski, który zaliczył w derbach Dolnego Śląska aż 17 skutecznych interwencji.

Małgorzata Boluk
Stanisław Gębala Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Stanisław Gębala
Zwroty akcji, zacięta walka o każdą piłkę, powrót rekonwalescentów i znakomity dzień Marcina Schodowskiego - tak w skrócie można opisać niedzielną odsłonę derbów Dolnego Śląska. MKS Zagłębie Lubin narzuciło swój rytm już w pierwszych minutach meczu i regularnie korzystało na świetnej formie bramkarza.

W ataku prym wiódł niesamowicie skuteczny Stanisław Gębala (6:2 w 10'), dla którego pojedynek z Chrobrym Głogów był bezapelacyjnie najlepszym występem w miedziowych barwach. Gdy rozgrywający zdobył w krótkim odstępie czasu już czwartą bramkę, trener Witalij Nat wziął przerwę na żądanie.

Po krótkiej pauzie ekipa z Głogowa zabrała się do pracy i złapała kontakt dzięki trafieniom bardzo aktywnego na parkiecie Marcela Zdobylaka (7:6 w 13'), ale MKS Zagłębie Lubin nie pozostawiło tego bez odpowiedzi i szybko odbudowało komfortową przewagę. Co dalej? Kolejny zryw i remis, po tym jak sprawy w swoje ręce wziął Stanisław Makowiejew.

Do końca pierwszej połowy bramki padały naprzemiennie, a po zmianie stron wyższy bieg wrzuciła drużyna gości (13:16 w 33'). Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, ponieważ kolejny minuty należały już do drużyny Bartłomieja Jaszki. MKS Zagłębie Lubin rzuciło sześć bramek, na co Chrobry Głogów odpowiedział jedynie trafieniem Adama Babicza (20:18 w 42').

Ekipa Witalija Nata nie przestała naciskać i liczyła na kolejny zwrot akcji, ale w kluczowych momentach rywalizacji nie do przejścia był Marcin Schodowski, a w ofensywie decydujące ciosy zadawał Michał Stankiewicz (26:22 w 55').

MVP meczu został wybrany Stanisław Gębala.

MKS Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 28:26 (13:13)

Zagłębie: Schodowski (17/41 - 41 proc.), Bartosik (0/1), Wiącek (0/1) - Sroczyk 8, Gębala 7, Stankiewicz 3, Tokaj 2, Kupiec 2, Dudkowski 2, Hajnos 2, Bogacz 1, Pietruszko 1, Pawlaczyk, Czyczykało.
Kary: 12 min.
Karne: 1/4

Chrobry: Kapela (6/19 - 32 proc.), Stachera (6/20 - 30 proc.) - Zdobylak 8, Makowiejew 4, Krzysztofik 3, Jamioł 3, Babicz 2, Orpik 2, Marszałek 2, Wawrzyniak 1, Klinger 1, Przysiek, Tylutki, Podobas, Bekisz.
Kary: 10 min.
Karne: 5/5

Sędziowie: Mariusz Marciniak - Piotr Radziszewski

Widzów: 1544

---> Zebry" znów w grze. "Dobry początek w meczu z PGE VIVE będzie kluczowy"
---> Liga Mistrzów. Barcelona ściągnięta na ziemię w Segedynie! Vardar Skopje wciąż groźny

Czy Chrobry Głogów pokona w następnej kolejce Grupę Azoty Tarnów?