Liga Mistrzów: Paris-Saint Germain HB ograło MOL-Pick Szeged. Trzy bramki Kamila Syprzaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (z piłką)
Newspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (z piłką)

W jednym z najciekawszych spotkań drugiej kolejki Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Paris Saint-Germain HB pokonali na własnym terenie MOL-Pick Szeged (30:25). Udział w meczu przypieczętował Kamil Syprzak.

Obie drużyny do spotkania podchodziły w dobrych nastrojach. Wicemistrzowie Węgier wyszli na parkiet podbudowani sensacyjnym triumfem nad FC Barca Lassa, natomiast mistrzowie Francji na inaugurację rozgrywek wysoko pokonali PPD Zagrzeb.

Gospodarze od początku zyskali przewagę. Po bramkach Nedima Remilego, Dylana Nahiego i Nikoli Karabaticia w szóstej minucie prowadzili już 3:0. Niemoc Węgrów przerwał jednak Dean Bombac, który rzucił dla nich pierwszego gola i ożywił grę drużyny.

Po kwadransie przyjezdni zdołali nawet prowadzić 9:8. Wtedy Bogdan Radivojević odpowiedział na pierwsze trafienie w spotkaniu Kamila Syprzaka. Taki stan rzeczy się jednak nie utrzymał i do przerwy paryżanie schodzili z dwubramkowym prowadzeniem, które zawdzięczać mogli między innymi dobrymi defensywami Rodriga Corralesa.

Na początku drugiej połowy goście postraszyli przez chwilę graczy PSG i doprowadzili nawet do remisu (18:18). Od 35 do 43 minuty nie potrafili jednak rzucić ani jednej bramki, przez co przewaga Francuzów wzrosła i utrzymała się aż do samego końca spotkania. Skuteczny był między innymi Syprzak, który na swoje konto dorzucil jeszcze dwa gole. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 30:25.

W następnej kolejce, w najbliższą sobotę, paryżanie pojadą do Norwegii, aby zmierzyć się z Elverum, natomiast w tym samym czasie Węgrzy w Segedynie powitają SG Flensburg-Handewitt z Michałem Jureckim w składzie.