PGNiG Superliga: zabójcza końcówka MKS Zagłębia Lubin. Ekipa Bartłomieja Jaszki już na czwartym miejscu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jan Karwowski / Zdjęcie z meczu Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Trzy zwycięstwa i dwie porażki - tak wygląda wrześniowy bilans MKS Zagłębia Lubin. Ekipa Bartłomieja Jaszki po niesamowitej końcówce pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (29:26) i wskoczyła na czwarte miejsce w lidze.

W piątkowy mecz lepiej weszło MKS Zagłębie Lubin, które dzięki trafieniom Macieja Tokaja w mgnieniu oka wypracowało sobie dwubramkową przewagę (3:1 w 4'). Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo wkrótce nadszedł w szeregach gospodarzy mały kryzys.

Między 7 a 12 minutą ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego rzuciła pięć bramek z rzędu. Przestój miejscowych przerwał Krzysztof Pawlaczyk, w którego ślady poszedł później Marek Marciniak, ale zespół Bartosza Jureckiego przygotował dla gospodarzy kolejną serię trafień (6:10 w 15').

MKS Zagłębie Lubin nie dało się jednak zdominować i w drugim kwadransie zawodów ruszyło do odrabiania strat. Drużyna z Dolnego Śląska dopięła swego i na przerwę zeszła bez żadnego "bagażu" bramkowego, a po zmianie stron odzyskała prowadzenie po celnych rzutach Marcela Sroczyka i Wojciecha Hajnosa (15:13 w 32').

Walka o punkty toczyła się na Dolnym Śląsku dosłownie do ostatniej minuty. W końcówce po profesorsku zagrała ekipa ze stolicy polskiej miedzi. Świetną serię MKS Zagłębia Lubin zapoczątkował Michał Stankiewicz, później rzut karny wykonywany przez Piotra Swata wybronił Marcin Schodowski, a wygraną miejscowych przypieczętował duet Roman Czyczykało - Marcel Sroczyk.

Drużyna Bartłomieja Jaszki po raz trzeci w sezonie 2019/2020 dopisała do swojego konta komplet punktów i awansowała na czwarte miejsce w PGNiG Superlidze. Miedziowych wyprzedzają jedynie Orlen Wisła Płock, PGE VIVE Kielce i Azoty Puławy. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski utknął z kolei w dolnej części ligowej stawki i zajmuje odległą, jedenastą lokatę.

MKS Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:26 (13:13)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek - Borowczyk, Stankiewicz 1, Pawlaczyk 1, Gębala 3, Sroczyk 6, Tokaj 2, Pietruszko 1, Marciniak 4, Hajnos 6, Bogacz, Kupiec, Czyczykało 5. Karne: 4/5 Kary: 6 min.

Piotrkowianin: Procho, Kot - Mróz 2, Woynowski, Iskra 4, Szopa 2, Kaźmierczak, Swat 6, Turkowski 3, Nastaj 3, Kot, Sobut 3, Tórz 2, Pacześny 1. Karne: 3/5 Kary: 10 min.

Sędziowie: Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski

Widzów: 1002

---> Liga Mistrzów. Aura zrobiła psikusa PGE VIVE Kielce ---> Liga Mistrzów. Dobre wiadomości dla Orlen Wisły. IFK Kristianstad znokautowane w Szwecji

Który zespół odniesie w lidze więcej zwycięstw?