PGNiG Superliga. Znakomity występ Miłosza Wałacha. Torus Wybrzeże Gdańsk bez szans w Kielcach

Torus Wybrzeże Gdańsk nie sprawiło niespodzianki w Kielcach. Mistrzowie Polski w meczu 8. kolejki PGNiG Superligi bez większych problemów zwyciężyli 38:24.

Aneta Szypnicka-Staniec
Doruk Pehliva PAP/EPA / Piotr Polak / Na zdjęciu: Doruk Pehliva
Gdańszczanie zaczęli bardzo ambitnie, ale gospodarze nie pozwolili im się rozkręcić i błyskawicznie narzucili swoje tempo gry. Przyjezdni nie byli w stanie prowadzić z mistrzami Polski wyrównanej walki, ale widać było, że są niezwykle zmotywowani i chcą się pokazać z dobrej strony.

Doskonale w szeregach Wybrzeża spisywał się przede wszystkim Mateusz Wróbel, który po trzydziestu minutach gry miał na swoim koncie aż pięć trafień. Chociaż już w pierwszej połowie żółto-biało-niebiescy uzyskali bezpieczną przewagę, różnica między zespołami zrobiła się widoczna w drugiej części pojedynku.

Ogromna w tym zasługa Miłosza Wałacha, który na boisku zastąpił Mateusza Korneckiego i stanowił dla rywali mur nie do przejścia. Młody bramkarz pierwszą bramkę wpuścił dopiero po dziesięciu minutach gry, obronił też trzy rzuty karne i w całym spotkaniu miał aż pięćdziesiąt procent skutecznych obron. Gdy Wałach nękał gdańszczan paradami, jego koledzy z pola robili swoje i sukcesywnie powiększali prowadzenie PGE VIVE. Ostatecznie gracze Talanta Dujszebajewa wygrali czternastoma trafieniami 38:24.