I liga, gr. C: pierwsza wpadka KPR-u Legionowo. Lider wygrał w Warszawie

Po wyrównanym spotkaniu MKS Padwa Zamość zwyciężyła 28:27 z AZS-em UW Warszawa w 5. kolejce I. ligi piłki ręcznej. KPR Legionowo pogubił pierwsze punkty w starciu z KSSPR Końskie (27:30).

Bartosz Grzelak
Krzysztof Teterycz rzuca na bramkę AZS-u AWF-u Biała Podlaska Materiały prasowe / Padwa Zamość / Na zdjęciu: Krzysztof Teterycz rzuca na bramkę AZS-u AWF-u Biała Podlaska

Zawodnicy KPR-u Legionowo przyjechali do Końskich po komplet punktów, zresztą w pierwszej części meczu kontrolowali przebieg wydarzeń - do przerwy prowadzili 16:13. Po 40. minucie drużynę z Mazowsza dopadła niemoc. Skrzętnie wykorzystali to gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 20:19 po rzucie Ernesta Pilarskiego.
Piłki z powodzeniem odbijał Kamil Buchcic i na 7 minut przed końcem zwiększyli prowadzenie do pięciu bramek różnicy (27:22). Ostatecznie KSSPR wygrał 30:27 i zrównał się punktami w tabeli z KPR-em Legionowo.

Spotkanie w Warszawie przypominało bitwę, akcje co chwilę przerywano faulami. Po wyrównanym początku lepiej w wojennym zgiełku odnaleźli się szczypiorniści Padwy. W 44. minucie wygrywali 23:16. Chyba za szybko uwierzyli w sukces, bo warszawski zespół nie odpuścił i był blisko urwania punktu w końcówce. Autorem zwycięskiej bramki był Tomasz Fugiel, który na raty pokonał bramkarza Akademików (28:27).

W starciu Czuwaju Przemyśl i drugiego zespołu Azotów Puławy nie istniało pojęcie defensywy. Harcerze zgodnie z przewidywaniami rozbili beniaminka 43:34 i wspólnie z AZS-em AWF-em Biała Podlaska ruszyli w pościg za liderem z Zamościa, mając w zanadrzu jeden mecz więcej do rozegrania. Zawodnicy Białej Podlaskiej pewnie wygrali 30:20 w Kielcach z NLO SMS-em ZPRP.

Zobacz wyniki w grupie A: kolejka przyjezdnych. Tylko Warmia Energa wygrała w domu

KSZO przegrało 23:24 z rezerwami Wisły Płock, choć może mieć żal o niewykorzystane sytuacje. Zawodnicy świętokrzyskiego klubu przez cały mecz gonili rezultat, ale nie mogli przekuć dobrej dyspozycji bramkarza na końcowy sukces.

Przeczytaj: Siódemka znalazła pogromcę, Śląsk Forza już wiceliderem grupy B.