Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020: Czesi i Austriacy wygrali po walce. Bośniacy postawili się Portugalii

Kolejne mecze w ramach grupy B i D już za nami. Czesi, po zaciętym i emocjonującym boju, rozprawili się z Macedonią Północną 27:25, z kolei Portugalia pokonała Bośnię i Hercegowinę 27:24. Austria natomiast okazała się lepsza od Ukrainy (34:30).

Mateusz Domański
Pavel Horak (z lewej) PAP/EPA / VALDRIN XHEMAJ / Na zdjęciu: Pavel Horak (z lewej)
Pojedynek Czechów z Macedończykami od początku był bardzo zacięty. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć. Końcówka pierwszej partii ułożyła się jednak pomyślniej dla ekipy z Macedonii Północnej, która do przerwy prowadziła 11:9.

W drugiej partii Czesi szybko odrobili straty i zaczęli przejmować inicjatywę. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania mieli dwubramkową zaliczkę. Przeciwnicy jednak nie zamierzali odpuszczać. W 55. minucie mieliśmy remis, co zwiastowało niesamowicie emocjonującą końcówkę. Więcej zimnej głowy w ostatnich fragmentach utrzymali Czesi, którzy wygrali 27:25.

Portugalczycy, napędzeni zaskakującym triumfem nad Francuzami, tym razem rozprawili się z ekipą Bośni i Hercegowiny. Dla reprezentacji Portugalii nie był to jednak spacerek. Pierwsza połowa była zacięta. Bośniacy nie pozwalali rywalom zbudować zbyt dużej przewagi. Do przerwy Portugalia prowadziła tylko 12:11.

Później Bośniacy pokąsali rywali już tylko na początku drugiej partii, kiedy to nawet prowadzili dwoma bramkami. Portugalscy szczypiorniści szybko się we wszystkim połapali i rozpoczęli marsz po zwycięstwo. Ostatecznie reprezentacja Portugalii triumfowała 27:24.

Niemałej dawki emocji dostarczyła konfrontacja Austriaków z Ukraińcami. Pierwsza połowa przypominała prawdziwą wymianę ciosów. Raz prowadzili jedni, a raz drudzy. Ukraińscy piłkarze ręczni mocno stawiali się faworytowi tego starcia, dzięki czemu do przerwy przegrywali tylko jedną bramką - 17:18.

W drugiej części spotkania zdecydowanie częściej na prowadzeniu znajdowała się reprezentacja Austrii. Ukraińcy co jakiś czas wyrównywali i zaledwie raz udało im się uzyskać jednobramkową zaliczkę. Austriaccy szczypiorniści poważniej odskoczyli dopiero w końcówce, co dało im triumf 34:30.