PGNiG Superliga Kobiet: Metraco Zagłębie znokautowało Piotrcovię. MKS Perła Lublin z wygraną na trudnym terenie

Medalistki nie pozwoliły sobie na stratę punktów. Metraco Zagłębie Lubin znokautowało u siebie Piotrcovię Piotrków Trybunalski, a aktualne mistrzynie Polski z Lublina wygrały na trudnym terenie w Elblągu.

Małgorzata Boluk
Kinga Grzyb Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Kinga Grzyb
W Elblągu pełną pulę zgarnęły lublinianki, jednak zawodniczki Andrzeja Niewrzawy nie oddały tego meczu bez walki. Złote medalistki, ze znakomitą Joanną Szarawagą w składzie, po pierwszym kwadransie zawodów wygrywały różnicą trzech bramek, ale w kolejnych minutach osłabły i miały duży problem ze skutecznością. Elblążanki odrobiły straty z nawiązką i po licznych trafieniach Alony Szupyk zeszły na przerwę w dobrych nastrojach.

Mistrzynie Polski po zmianie stron podkręciły tempo i po celnych rzutach Anety Łabudy (odchodzącej do francuskiego ESBF Besancon) powróciły na prowadzenie, a później zbudowały sobie bezpieczną przewagę (20:24 w 48'). Podkreślić należy rewelacyjną współpracę rozgrywających z obrotową Joanną Szarawagą, która na listę strzelczyń wpisała się aż dziewięć razy.

W drugim, sobotnim meczu oglądaliśmy dominację miejscowych od samego początku spotkania. Piotrcovia Piotrków Trybunalski w pierwszej połowie miała na Dolnym Śląsku ogromny problem ze skutecznością. Zawodniczki Krzysztofa Przybylskiego nie radziły sobie nawet na siódmym metrze i w ciągu dwudziestu minut zgromadziły na swoim koncie zaledwie dwie bramki (12:2 w 22').

Metraco Zagłębie standardowo postawiło na twardą, agresywną obronę i regularnie zbierało owoce swojej pracy (24:9 w 41'). Lubinianki starały się grać nie tylko efektywnie, ale też efektownie, testując przy okazji nowe warianty w ofensywie. Stuprocentową skutecznością błysnęły Kinga Grzyb i Adrianna Górna. Kolejny, solidny występ zaliczyła także Emilia Galińska (MVP).

- Cieszy zwycięstwo i trzy punkty oraz fakt, że kolejny raz dobrze wchodzimy w mecz. Wynik dość szybko był po naszej stronie, w związku z czym później mogłyśmy grać spokojnie. Był to kolejny mecz bardzo dobrze rozegrany w obronie, w której szefowała wyróżniająca się w defensywie, Jovana Milojević. Monika Maliczkiewicz w bramce dołożyła swoje i kolejny raz zagrała znakomite zawody. Jej obrony otwierały nam drogę do bramki z kontr bezpośrednich i pośrednich - oceniła trenerka wicemistrzyń Polski, Bożena Karkut.

EKS Start Elbląg - MKS Perła Lublin 27:32 (15:13)

EKS: Orowicz, Pająk - Szupyk 6, Waga 5, Jaszczuk 5, Cygan 4, Pękala 2, Stapurewicz 2, Trbovic 2, Dronzikowska 1, Kaczmarek, Szulc.