PGNiG Superliga Kobiet: lubińskie skrzydłowe w formie. Metraco Zagłębie wyraźnie lepsze od EKS Startu Elbląg

Metraco Zagłębie bez problemów pokonało w piątek EKS Start Elbląg (35:28) i przedłużyło passę do dwunastu wygranych. Znów bardzo dobre zawody rozegrały lubińskie skrzydłowe - Kinga Grzyb i wybrana MVP meczu, Adrianna Górna.

Małgorzata Boluk
Kinga Grzyb Materiały prasowe / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: Kinga Grzyb
- Dobrze weszłyśmy w ten mecz. Co prawda miałyśmy mały przestój w pierwszej połowie, ale szybko wróciłyśmy na właściwe tory i dyktowałyśmy warunki tego spotkania. Cieszymy się z tak pewnej wygranej, tym bardziej, że często te mecze ze Startem były zacięte - powiedziała po meczu najlepsza zawodniczka spotkania, Adrianna Górna.

Metraco Zagłębie Lubin między siódmą a dziesiątą minutą meczu zanotowało świetną serię i wygrywało już różnicą sześciu bramek (9:3 w 10'), jednak wkrótce, po czasie wziętym przez Andrzeja Niewrzawę, tym samym odpowiedziały elblążanki. Tym razem o przerwę poprosić musiała Bożena Karkut, ale po krótkiej pauzie, trenerka gospodyń nie miała już żadnych powodów do obaw.

Lubinianki odzyskały kontrolę i dominowały na parkiecie do ostatniego gwizdka sędziów. W miedziowych barwach od samego początku świetnie spisywały się Kinga Grzyb i Adrianna Górna, a do tego w bramce pomagała Monika Maliczkiewicz. Po drugiej stronie boiska dobrze zaprezentowały się rozkręcająca się z meczu na mecz Paulina Stapurewicz i Joanna Waga.

Po zmianie stron warunki wciąż dyktowały lubinianki, które drugą część spotkania rozpoczęły od trzech zabójczych kontrataków. Wysoka przewaga (30:20 w 45') pozwalała miejscowym na nieco więcej swobody w grze i prezentowanie efektownych rozwiązań w ofensywie, w tym wrzutek.

Wicemistrzynie Polski dzięki wygranej za trzy punkty zbliżyły się do liderek z Lubelszczyzny na jedno "oczko". MKS Perła Lublin swój mecz rozegra w sobotę w Kobierzycach, a w następnej kolejce zmierzy się u siebie z Metraco Zagłębiem Lubin.

Metraco Zagłębie Lubin - EKS Start Elbląg 35:28 (21:15)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Stanisławczyk, Grzyb 6, Mączka 3, Hartman 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Górna 9, Ważna 3, Galińska 3, Zawistowska 2, Matieli 3, Noga, Belmas 1, Milojević 2.
Karne: 2/3
Kary: 12 min.

Start: Chodakowska, Orowicz - Waga 6, Pękala 3, Cygan 4, Kaczmarek 2, Trbović 3, Szulc, Dronzikowska 2, Stapurewicz 7, Tarczyluk, Jaszczuk 1.