PGNiG Superliga Kobiet. Piotrcovia pokazała dużą moc. Eurobud JKS Jarosław totalnie rozbity

Miały być wielkie emocje i świetne widowisko. Eurobud JKS Jarosław nie dostosował się jednak do warunków, jakie zaproponowała Piotrcovia. Przyjezdne zostały rozbite przez piotrkowianki w 3. kolejce PGNiG Superligi Kobiet aż 21:40!

Krzysztof Kempski
mecz MKS Perła Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: mecz MKS Perła Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Kiedy spojrzy się na skromny skład zespołu z Jarosławia, trudno nie wrócić do czasów, kiedy trener Reidar Moistad mierzył się z takimi "problemami" podczas pracy w Koszalinie. Mając wąską ławkę zbudował zespół, który zaskakiwał. W trwającym sezonie PGNiG Superligi Kobiet jego drużyna zgromadziła tylko punkt. Zdobycie kolejnych z MKS-em Piotrcovią należało oceniać co najmniej jako trudne. Bądź co bądź, czekało nas ciekawe widowisko.

Przyjezdne zaczęły bardzo dobrze w defensywie. Mając w tylnej formacji takie zawodniczki jak: Aleksandra Zimny czy też Sylwia Matuszczyk, trudno się dziwić. Sposobem gospodyń w tamtym fragmencie rywalizacji były rzuty z drugiej linii. Prym wiodła wtedy Magda Więckowska. Niemniej, to Eurobud JKS wciąż prezentował się lepiej. Grał bardziej dynamicznie. Zawodniczki z łatwością dochodziły do pozycji rzutowych i prowadziły całkiem zasłużenie. Nic nie zapowiadało późniejszej tragedii.

A posypało się w momencie, kiedy po raz pierwszy na 2 minuty z parkietu "wyleciała" Katarzyna Kozimur. Piotrcovia idealnie wykorzystała przewagę liczebną. Zdobyła 2 bramki po próbach z własnej połowy (10:7). To wyraźnie napędziło zespół Krzysztofa Przybylskiego. Włączyły się skrzydłowe, które raz po raz kończyły kontry. W 24. minucie wynik brzmiał już 16:9. To był pogrom zespołu gości. Co gorsze, nic nie zapowiadało poprawy. Dodatkowym problemem były dwuminutowe upomnienia, w których jarosławianki wyglądały wręcz dramatycznie. Dopełnienie to czerwona kartka dla Kozimur z gradacji kar już w 28. minucie meczu.

Przybylski postanowił sprawdzić całą szesnastkę szczypiornistek, które znalazły się w protokole meczowym. Na prawym skrzydle drugą połowę zaczęła Aleksandra Zaleśny i raptem po kilkudziesięciu sekundach wzbogaciła się o 2 trafienia. Rywalki starały się wykorzystywać imponujące warunki Zimny, a ta, jak już wyszła w górę, umieszczała piłkę w siatce. Ciągle było to jednak raczej pudrowanie wyniku niż skuteczna pogoń za piotrkowiankami. Boleć mogły przede wszystkim proste straty. W 45. minucie rezultat brzmiał już 30:18!

W ostatnim kwadransie miejscowe były już wyraźnie rozluźnione, choć wcale nie mniej chętne na podwyższenie swojego prowadzenia. Wysokie zwycięstwo oznaczało zarazem awans w tabeli na 4. lokatę. Nie mogło zabraknąć fajerwerków. W 50. minucie na lewym skrzydle kapitalnym rzutem popisała się Aleksandra Oreszczuk. Przelobowała bramkarkę, a podkręcona piłka trafiła w wewnętrzną część słupka tuż pod poprzeczką i wylądowała w siatce. Piotrcovia naprawdę zaimponowała stylem gry i jednym słowem rozbiła w pył zeszłorocznego beniaminka i zarazem swoistą rewelację zeszłorocznych rozgrywek.