PGNiG Superliga. Kielczanie z kolejnym pewnym zwycięstwem. Łomża Vive nie dała szans Chrobremu Głogów

Zaledwie dwa dni po zwycięstwie w Skopje szczypiorniści Łomży Vive Kielce wybiegli na parkiet PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski pokonali w 10. serii spotkań Chrobrego Głogów 37:26.

Aneta Szypnicka-Staniec
Arkadiusz Moryto WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto
Kielczanie we czwartek rozegrali bardzo ważny mecz Ligi Mistrz - po pięciu latach udało im się zdobyć dwa punkty mna bardzo trudnym terenie w Skopje. Wygrana z Vardarem (33:29) sprawiła, że żółto-biało-niebiescy zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A. Do stolicy województwa świętokrzyskiego dotarli dopiero w piątkowe popołudnie, a już w sobotę wybiegli na boisko Hali Legionów, by zmierzyć się z Chrobrym.

W protokole meczowym zabrakło jednak bohatera czwartkowego pojedynku, zdobywcy dziesięciu trafień w starciu ze skopijczykami - Alexa Dujshebaeva. W spotkaniu z głogowianami nie wystąpili też Andreas Wolff, Sigvaldi Gudjonsson, Tomasz Gębala i Igor Karacić.

Szczypiorniści Chrobrego ostatni mecz rozegrali natomiast w środę - po bardzo dobrej pierwszej połowie i ogromnych problemach w drugiej części zawodów - pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

W Kielcach głogowianie też zaczęli bardzo dobrze. Pierwsze minuty pojedynku były niezwykle zacięte, obie drużyny narzuciły szybkie tempo i grały bardzo ofensywnie. Gościom udało się nawet wyjść na prowadzenie (5:4), ale wyrównana walka trwała jedynie przez kwadrans.

Mistrzowie Polski zacieśnili obronę i szybko wzięli się do budowania przewagi. W 21. minucie gospodarze prowadzili już pięcioma trafieniami, a o czas poprosił trener Witalij Nat. Jego uwagi nie przyniosły skutku, po powrocie na parkiet kielczanie szybko dorzucili kolejne trafienia i z dużym spokojem kontrolowali boiskowe wydarzenia.

Po trzydziestu minutach gry zawodnicy Tałanta Dujszebajewa prowadzili sześcioma trafieniami, a w drugiej części meczu błyskawicznie zwiększyli dystans do rywali do dziesięciu bramek. Zresztą taka właśnie przewaga utrzymywała się przez większą część tej części starcia.

Kielczanie grali konsekwentnie, pewnie i z ogromnym spokojem. Goście nie byli w stanie zminimalizować swoich strat, trochę nie mieli pomysłu, jak mogliby przeciwstawić się mistrzom Polski. Ostatecznie żółto-biało-niebiescy zwyciężyli 37:26.