PGNiG Superliga: Z kontrowersjami w tle. Mocno osłabione Azoty Puławy przegrały z Górnikiem Zabrze

Azoty Puławy przegrały z Górnikiem Zabrze 20:21 w 13. kolejce PGNiG Superligi. Ekipa z Lubelszczyzny zagrała w mocno okrojonym składzie z powodu wykrycia w zespole przypadku koronawirusa. Część zespołu została poddana obowiązkowej kwarantannie.

Daniel Kordulski
Michał Jurecki (z piłką) PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Michał Jurecki (z piłką)
Tuż przed meczem okazało się, że z Górnikiem nie może zagrać aż sześciu zawodników Azotów. W skladzie meczowym zabrakło Rafała Przybylskiego, Andrija Akimienki, Łukasza Rogulskiego, Antoniego Łangowskiego, Pawła Podsiadły i nowo pozyskanego Andraża Velkavrha. Trener Lars Walther pojawił się na ławce tylko warunkowo.

Od pierwszych minut pierwsza połowa należała do Martina Galii, który bronił na wysokiej skuteczności. Rzuty karne bezbłędnie egzekwował Bartłomiej Tomczak (5/5). W Azotach z tym elementem był spory problem, bo puławianie nie wykorzystali obu siódemek. Spore problemy z obroną gości miał Michał Jurecki, zajął się więc podaniami do słabiej pilnowanych kolegów. Do przerwy zabrzanie zbudowali sobie przewagę czterech bramek.

Kilka minut po zmianie stron puławianie po raz trzeci nie zdobyli gola z karnego. Galia odbił rzut Wojciecha Gumińskiego. Mimo to w 37. minucie gospodarze mieli szanse na bramkę kontaktową. Niestety nie udało się, a po chwili czas wzięty przez trenera Marcina Lijewskiego uspokoił grę. Jego podopieczni wyraźnie złapali drugi oddech. Na domiar złego, przy braku zmiennika, na kilka akcji stracili niegroźnie kontuzjowanego Dawida Dawydzika. Zmęczeni puławianie mylili się coraz częściej.

Kwadrans przed końcem Górnik objął najwyższe prowadzenie w meczu (19:14). W tym momencie ekipa z Lubelszczyzny zabrała się za odrabianie strat. Po pięciu minutach Piotr Jarosiewicz z kontry zdobył gola kontaktowego. Teraz to Azoty złapały wiatr w żagle a rywale zaczęli mieć mnóstwo problemów z grą ofensywną. Gola na remis nie udało się jednak zdobyć, a po chwili puławianie musieli grać w podwójnym osłabieniu. Mimo tego decydującą bramkę stracili dopiero kilka sekund przed końcem.

KS Azoty Puławy - Górnik Zabrze 20:21 (8:12)

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki, Borucki - Jurecki 6/3, Bachko 3, Szyba 3, Dawydzik 2, Seroka 2, Jarosiewicz 2, Gumiński 1, Kowalczyk 1, Adamczuk