Piłka ręczna. MŚ 2021. Hiszpania - Tunezja. Mistrzowie Europy dali radę. Polacy na pewno grają dalej

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Tunezję 36:30 w meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej. Oznacza to, że w grupie B do dalszej fazy awansowały Hiszpania, Polska i Brazylia. Nasza kadra zagra z Brazylijczykami o 20:30.

Michał Gałęzewski
Adria Figueras PAP/EPA / Khaled Elfiqi / Na zdjęciu: Adria Figueras
To spotkanie było niezwykle istotne dla rozwoju całej grupy B, najbardziej wyrównanej w całych mistrzostwach świata. Hiszpanie po remisie z Brazylią i minimalnym zwycięstwie z Polską musieli wygrać z Tunezją, żeby zarówno Polacy, jak i Brazylijczycy zapewnili sobie awans do kolejnej grupy.

Liczyliśmy więc na wygraną Hiszpanów, by spokojnie móc w większym spokoju rozegrać spotkanie. Ci jednak od początku mieli problemy z Tunezją, której z pewnością będzie żal, gdyż drużyny z dużo słabszym bilansem wchodziły do kolejnej rundy. Gdy w 7. minucie spotkania bramkę zdobył Ghassem Toumi było 5:4 dla zawodników z Afryki.

Obecni mistrzowie Europy mieli jednak trzy bardzo ważne argumenty, w postaci skutecznych w ataku Angela Fernandeza Pereza i Rubena Marchana oraz Gonzalo Pereza de Vargasa, który do przerwy bronił z 43-procentową skutecznością. Hiszpanie zdołali zbudować swoją przewagę i do przerwy, po bramce Marchana na sekundę przed syreną, prowadzili 17:14.

Po zmianie stron Tunezyjczycy próbowali jeszcze odrobić straty, jednak byli mniej konkretni niż bardziej doświadczeni i ograni na tym poziomie zawodnicy z Hiszpanii. W kluczowym momencie Europejczycy zdobyli siedem bramek tracąc w tym czasie dwie i na 9 minut przed końcem, po udanej kontrze Virana Morrosa było już 32:25. Do końca Hiszpanie kontrolowali już sytuację na boisku i wygrali 36:30.

Reprezentacja Polski zmierzy się o 20:30 z Brazylią. Stawką będzie już nie awans, a rozstawienia w dalszej fazie mistrzostw świata.

Hiszpania - Tunezja 36:30 (17:14)

Hiszpania: Perez de Vargas (18/46 - 39%) - Fernandez Perez 10, Marchan 5, D.Dujshebaev 4, A.Dujshebaev 3, Figueras 3, Maqueda 2, Enterrios 2, Sole 2, Gomez 2, Guardiola 2, Morros 1 oraz Sarmiento, Canellas, Arino.