PGNiG Superliga. Jedna dobra połowa to za mało. Azoty Puławy uległy Łomży Vive Kielce

Azoty Puławy przegrały z Łomżą Vive Kielce 29:33 w zaległym meczu 11. kolejki PGNiG Superligi. Ekipie z Lubelszczyzny należą się brawa za wygraną pierwszą połowę.

Daniel Kordulski
Dawid Dawydzik (Azoty) w akcji rzutowej Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Dawid Dawydzik (Azoty) w akcji rzutowej
Defensywa kielczan na początku sprawiała Azotom spore problemy. Dodatkowo gospodarze szybko złapali kilka dwuminutowych kar. Mimo to po kilku minutach spotkanie bardziej się wyrównało. Gracze Łomży Vive zaczęli też częściej mylić się w ataku, dzięki czemu rywale mieli okazje do kontr. Po kwadransie gry goście co prawda prowadzili ale tylko 6:5. Kilka udanych obron zanotował w puławskiej bramce Wadim Bogdanow. Jego koledzy wciąż trzymali niewielki dystans bramkowy.

W 28. minucie po indywidualnej akcji Andraża Velkavrha puławianom udało się w końcu doprowadzić do remisu (14:14), a chwilę później objęli prowadzenie. Wcześniej dobre zmiany dali drużynie Paweł Podsiadło, Michał Szyba i Łukasz Rogulski. Cała drużyna Azotów wspinała się na wyżyny swoich możliwości. Grą dowodził były gracz kieleckiej ekipy Michał Jurecki.

Początek drugiej części gry to trzy z rzędu udane interwencje Mateusza Korneckiego w bramce Łomży Vive. Dzięki temu goście dosyć szybko zdobyli cztery gole z rządu. Kilka prostych start podopiecznych Larsa Walthera sprawiło, że ta przewaga jeszcze nieznacznie wzrosła. W Azotach ciężar gry w ofensywie brał na siebie Jurecki. Więcej atutów mieli jednak po swojej stronie goście. Kilka razy rzutem z dystansu postraszył Władisław Kulesz.

Wypracowana przewaga była skrzętnie pilnowana przez kielczan. Jasnym puntem w drużynie z Lubelszczyzny był Wojciech Borucki, który zanotował kilka udanych obron.

KS Azoty Puławy - Łomża Vive Kielce 29:33 (15:14)

Azoty: Bogdanow, Borucki - Velkavrh 1, Łangowski 1, Jurecki 6, Szyba 5, Podsiadło 3, Przybylski 1, Akimenko 6, Jarosiewicz 1, Gumiński, Dawydzik 3, Rogulski 2
Karne: brak
Kary: 16 min. (Dawydzik i Łangowski - po 4 min., Jurecki, Rogulski, Przybylski i Velkavrh - po 2 min.)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff - A. Dujshebaev 3, Vujović 2/1, D. Dujshebaev 2, Karacić 2, Olejniczak 2, Sićko 2, Gębala 2, Kulesz 2, Moryto 4/2, Surgiel 6, Gudjonsson 2, Karalek 3, Tournat 1, Kaczor