Liga Mistrzów: bez niespodzianki w Kielcach, pewne zwycięstwo Łomży Vive z Elverum Handball

Łomża Vive z ósmą wygraną w Lidze Mistrzów 2020/2021. W spotkaniu 12. kolejki grupy A kielczanie pokonali u siebie norweski zespół Elverum Handball 39:29.

Tomasz Rosiński
Branko Vujović PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Branko Vujović
Vive przystępowało do czwartkowej rywalizacji z Elverum w roli zdecydowanego faworyta i chciało się zrehabilitować za ostatnią porażkę w LM z Mieszkowem Brześć (30:35), co udało mu się zrealizować.

Sam początek konfrontacji w Kielcach był wyrównany, a przyjezdni dotrzymywali kroku podopiecznym Tałanta Dujszebajewa do 10. minuty, kiedy to na tablicy świetlnej widniał remis 7:7.

Z czasem mistrzowie Polski włączyli wyższy bieg i przejęli całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Gospodarze byli przede wszystkim skuteczniejsi w ofensywie, a nadto dobrze w ich bramce spisywał się Mateusz Kornecki.

Praktycznie nie do zatrzymania dla rywali był Nicolas Tournat, który raz za razem trafiał do siatki, zaś pierwsza połowa potyczki zakończyła się triumfem kieleckiej drużyny 20:14.

Po zmianie stron szczypiorniści Łomży Vive Kielce nie pozwalali na zbyt wiele Elverum Handball, a w szeregach miejscowych brylował duet Artsiom Karalek - Arkadiusz Moryto.

Zwycięstwo klubu z Kielc ani przez chwilę nie było zagrożone, natomiast ostatecznie Szymon Sićko oraz spółka wygrali różnicą dziesięciu bramek (39:29).

Kolejnym przeciwnikiem Vive w Lidze Mistrzów będzie Paris Saint-Germain HB, a mecz odbędzie się w Paryżu 23 lutego 2021 r. o godzinie 18:45.

Liga Mistrzów, 12. kolejka gr. A:

Łomża Vive Kielce - Elverum Handball 39:29 (20:14)

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wałach, Wolff - Karalek 7, Tournat 5, Moryto 6, Olejniczak 3, Sićko 3, Dujshebaev A. 4, Gudjonsson 5, Vujović 1, Kulesz 1, Karacić 1, Surgiel, Dujshebaev D. 1, Gębala 2.
Karne: 4/6.
Kary: 6 min.

Elverum Handball: Imsgard, Fries - Solstad 8, Christoffersen Blonz 3, Grondahl 2, Pujol 5, Hedberg 1, Langaas 3, Mathe 2, Hubert Larsen 1, Schonningsen 1, Pettersen, Fingren 2, Svensson Aspenback, Abalo 1, Nilsen-Nygaard.
Karne: 2/2.
Kary: 12 min.

Czerwona kartka: Johan Fingren (Elverum Handball) w 52. minucie /gradacja kar/.

Sędziowali: Ibrahim Ozdeniz i Kursad Erdogan z Turcji.

Tabela zapewniona przez SofaScore LiveScore

-> Kibice byli zaskoczeni. Gwiazdor Łomży Vive Kielce przerwał wywiad z TVP (wideo)

Czy Łomża Vive Kielce wygra zmagania w grupie A Ligi Mistrzów 2020/2021?