Kielce Cup - dzień I

HSV Hamburg i Vive Targi Kielce wygrały swoje mecze w najsilniej obsadzonym w Polsce "Kielce Cup". Niemiecki zespół wygrał z węgierskim Pick Szeged 34:27, a kielczanie uporali się z beniaminkiem Bundesligi TuS N-Lubbecke.

Mateusz Kołodziej

Na otwarcie kieleckich zmagań spotkały się teoretycznie najsilniejsze drużyny turnieju. Półfinalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów HSV Hamburg podejmował węgierski Pick Szeged. Niemiecka drużyna, w której składzie występują bracia Lijewscy kontrolowała przebieg wydarzeń przez całe spotkanie. Jedynie dwukrotnie pozwoliła zbliżyć się rywalowi na jedną bramkę. Bardzo dobrze w ekipie z Hamburga spisali się wspomnieni reprezentanci Polski, którzy zdobywając po 5 bramek byli najskuteczniejszymi graczami w swojej drużynie.

Między pierwszy ma drugim spotkaniem odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, które ogłosił wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut. - Ten turniej jest prawdziwą wizytówką naszego miasta i całego województwa - mówił Sygut.

Po chwili oficjalnych uroczystości przyszedł czas na drugi pojedynek ,w którym gospodarze z Vive zmierzyli się z beniaminkiem niemieckiej Bundesligi TuS N-Lubbecke. Lubecka od początku postawiła kielczanom bardzo trudne warunki w defensywie. Dobrze też spisywała się w ataku, gdzie nie do zatrzymania był kolejny reprezentant Polski Michał Jurecki. Największą, czterobramkową przewagę niemiecka ekipa uzyskała w 17. minucie po bramce właśnie Jureckiego (8:12). Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy zdecydowanie lepiej zagrali jednak kielczanie, którzy w 23. minucie po trafieniu Piotra Grabarczyka wyszli na pierwsze prowadzenie (14:13). W drugiej odsłonie podopieczni Bogdana Wenty, dzięki skutecznej grze Mariusza Jurasika i Witalija Nata nie dali się dogonić rywalom i dowieźli bezpieczną przewagę do końca spotkania. Na nic zdały się też seryjne trafienia Michała Jureckiego, który po zakończeniu spotkania miał na swoim koncie 9 bramek.

Wyniki pierwszego dnia:

HSV Hamburg - Pick Szeged 34:27 (17:12)

HSV:
M. Lijewski 5, K. Lijewski 5, Lackovic 5, Lindberg 4, Flohr 4, Schroder 2, Jensen 2, Vori 2, Gille 2, Schlieredmann 2, Grundstern 1.

Pick: Oszmajic 6, Krivokapic 6, Vancsics 2, Andjelkovic 2, Ghionea 2, Katzirz 2, Kos 2, Harbert 1, Bence 1, Lele 1, Szabolcs 1, Zvizej 1

Vive Targi Kielce - TuS N-Lubbecke 35:32 (18:17)

Vive:
Nat 9, Jurasik 7, Moszczyński 4, Stojković 3, Jachlewski 2, Rosiński 2, Gliński 2, Piwko 2, Podsiadło 1, Grabarczyk 1, Krieger 1, Kuchczyński 1.

W sobotę kolejny dzień turnieju. O 13:00 Pick Szeged zagra z TuS-N-Lubbecke, a dwie godziny później Vive Targi Kielce zmierzą się z HSV Hamburg.