PGNiG Superliga Kobiet. Ruch walczył o niespodziankę. Dramatyczna końcówka meczu w Chorzowie

Ruch Chorzów do przerwy prowadził sensacyjnie z Piotrcovią 14:10 w meczu PGNiG Superligi Kobiet. Druga połowa należała jednak do piotrkowianek, które zachowały zimną krew i wygrały 28:24.

Michał Gałęzewski
zawodniczki Piotrcovii Piotrków Trybunalski WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: zawodniczki Piotrcovii Piotrków Trybunalski
Przed spotkaniem zdecydowanymi faworytkami były piotrkowianki, które zdobyły dotąd 46 punktów, przy 10 Ruchu. Chorzowianki pod względem sportowym spadły z ligi, jednak walczą wciąż o swoją przyszłość. Co prawda jeszcze w 14. minucie po bramce Aleksandry Zaleśny to piotrkowianki prowadziły 7:6, jednak wówczas obudził się zespół gospodyń.

Szczypiornistki ze Śląska pokonały bramkarki cztery razy z rzędu, wychodząc na trzybramkową przewagę po bramce Żanety Lipok. Do przerwy Ruch utrzymywał przewagę i po trafieniu Karoliny Jasinowskiej, I połowa zakończyła się wynikiem 14:10.

Po zmianie stron dużo lepiej prezentowały się piotrkowianki, które po karnym wykorzystanym przez Lucynę Sobecką, po siedmiu minutach remisowały już 15:15. się jednak nie poddawał i nie dał się zdominować. Zawodniczki obu drużyn grały falami, a następnie nie potrafiły przez cztery minuty zdobyć żadnej bramki, grając zdecydowanie lepiej w obronie niż w ataku.

W samej końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowały piotrkowianki. Przy stanie 24:25 gospodynie miały szansę na wyrównanie, jednak rzut Karoliny Jasinowskiej obroniła Daria Opelt. Celnym rzutem popisała się Małgorzata Trawczyńska, a po błędu kroków, rywala dobiła Aleksandra Oreszczuk, która do tego była faulowana przez Marcelinę Polańską. Wynik spotkania - 24:28 ustaliła Magda Więckowska.

KPR Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 24:28 (14:10)

KPR Ruch: Chojnacka, K.Gryczewska - Jasinowska 5, Stokowiec 5, Lipok 5, Polańska 3,Jaroszewska 2, Wilczek 2, Kolonko 2 oraz Sójka, Nimsz, Grabińska, M.Gryczewska, Doktorczyk, Kiel, Bednarek.