PGNiG Superliga. Spokojnie w Puławach. Walka o brązowy medal rozstrzygnie się na ostatniej prostej

Azoty Puławy wygrały z Sandra Spa Pogonią Szczecin 35:24 w 25. kolejce spotkań PGNiG Superligi. O tym, czy puławianie zdobędą brązowe medale, rozstrzygnie prawdopodobnie mecz z Górnikiem Zabrze za tydzień.

Daniel Kordulski
akcja z meczu Azoty - Gwardia Materiały prasowe / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: akcja z meczu Azoty - Gwardia
Pierwszą bramkę w tym spotkaniu Azoty zdobyły w 5. minucie za sprawą Łukasza Rogulskiego. Na ich szczęście goście ze Szczecina nie zdołali wypracować sobie większej przewagi. Po dwóch golach z rzędu drugiego z puławskich obrotowych Dawid Dawydzik po kolejnych 180 sekundach był już remis (3:3). Obaj występujący na ta tej pozycji gracze Azotów mieli sporo miejsca, by zdobywać bramki z szóstego metra. W kolejnych akcjach gra toczyła się z niewielkim wskazaniem na zespól gospodarzy. Ekipy z Grodu Gryfa często grała w osłabieniu z powodu dwuminutowych wykluczeń.

Około kwadrans po rozpoczęciu gry Azoty wrzuciły wyższy bieg i szybko odskoczyły na sześć goli przewagi. W kontrach puławian brylował szybki skrzydłowy z Ukrainy Andrij Akimienko. Dorze w bramce grał jego klubowy kolega Mateusz Zembrzycki. Puławska defensywa grając bardzo wysoko i agresywnie wymuszała na szczecinianach proste błędy w ataku. Z tych pomyłek skwapliwie korzystali obaj skrzydłowi zespołu gospodarzy. Przewaga szybko urosła do dziecięciu bramek. Do 25. minuty spotkania podopieczni Rafała Białego zanotowali aż 10 strat. Przez całą pierwszą połowę udało im się zdobyć zaledwie siedem bramek, a Azoty miały ich na koncie już 20.

Druga polowa nie przyniosła niespodzianek. Co prawda Sandra Spa Pogoń odrobiła częściowo straty, ale o nawiązaniu walki o wygraną nie mogło być mowy.