Sparingowa wygrana Zagłębia z Miedzią

W sparingowym meczu rozegranym w II LO w Lubinie piłkarze ręczni Zagłębia wygrali z pierwszoligową Siódemką Miedź Legnica 37:35. Najwięcej bramek dla lubińskiej drużyny zdobył Piotr Obrusiewicz, który wpisał się na listę strzelców 11 razy.

Łukasz Lemanik

Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo zacięty, a na tablicy wyników często widniał remis. Na początku pierwszej połowy Miedzianka wypracowała sobie dwubramkową przewagę, jednak Zagłębie szybko doprowadziło do remisu, a później wyszło na prowadzenie. W 11. minucie było 8:6 dla podopiecznych Jerzego Szafrańca, którzy do końca pierwszej części spotkania kontrolowali wynik i do przerwy prowadzili 15:13. Na początku drugiej połowy lubinianie wygrywali trzema bramkami, jednak zawodnicy Miedzi nie poddali się i doprowadzili do remisu. W 45. minucie to legniczanie wygrywali różnicą trzech bramek. Ostatni kwadrans należał już jednak do Zagłębia, które odrobiło straty i wygrało 37:35.

- Wygraliśmy mecz, ale nie możemy być zadowoleni ze swojej postawy, szczególnie w obronie. Straciliśmy aż 35 bramek, co jest stanowczo za dużą liczbą, tym bardziej, że graliśmy z pierwszoligową drużyną. Miedź była dzisiaj skuteczna z kontry, a naszym katem okazał się Adam Skrabania, który rzucał jak na zawołanie - podsumował mecz Michał Świrkula, bramkarz Zagłębia Lubin.

MKS Zagłębie Lubin - Miedź Siódemka Legnica 37:35 (17:15)

Zagłębie: Świrkula, Malcher - Obrusiewicz 11, Fabiszewski 2, Nowak 7, Niedośpiał 1, Yakovlev, Jarowicz 1, Stankiewicz 4, Steczek, Morawski 5, Piotr Adamczak, Paweł Adamczak 2, Tomczak 4.

Miedź: Kryński, Witkowski 1, Kiepulski - Brygier 2, Będzikowski 1, Góreczny, Fabiszewski 5, Skrabania 13, Szabat 4, Czorewskij 9, Jędrzejewski 1, Szuszkiewicz, Petela, Poliak.