Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

NMC Powen Zabrze najlepszy w Rudzie Śląskiej

W Rudzie Śląskiej odbył się turniej piłki ręcznej z okazji 50-lecia Miasta Ruda Śląska oraz 50-lecia piłki ręcznej w tym mieście. W turnieju udział wzięły drużyny gospodarzy Grunwaldu Ruda Śląska, NMC Powen Zabrze, BKS Stalprodukt Bochnia oraz GKS Olimpia Piekary Śląskie. Jak na faworyta przystało beniaminek ekstraklasy zwyciężył w całym turnieju notując trzy przekonywujące zwycięstwa.
Łukasz Wodarski
Łukasz Wodarski

Ani przez moment nie było wątpliwości, że drużyna trenera Roberta Nowakowskiego jest najlepiej przygotowana do nadchodzącego sezonu. Zabrzanie dysponują wyrównanym składem, który będzie walczyć z najlepszymi drużynami w naszym kraju. Na tle pierwszo- i drugoligowców prezentowali się zdecydowanie najlepiej i zasłużenie zabrali puchar do Zabrza. Drugie miejsce przypadło Olimpii Piekary Śląskie, która jedynie lepszym stosunkiem bramek okazała się lepsza od zawodników Stalproduktu Bochnia. Gospodarze byli gościnni w swoim jubileuszowym turnieju zajmując czwarte miejsce.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się nowy nabytek NMC Powen Zabrze leworęczny rozgrywający Aleksander Buschkov, który nie tylko został powołany do najlepszej siódemki turnieju, lecz również zdobył najwięcej bramek w trzech meczach. Najlepszą siódemkę uzupełnili: bramkarz Cezary Winkler (POWEN), lewe skrzydło Tomasz Rybarczyk (POWEN), prawe skrzydło Łukasz Gansiniec (Grunwald), środek rozegrania Mateusz Kostrzewa (Olimpia), lewe rozegranie Krzysztof Chrabota (Bochnia), obrotowy Mateusz Płaczek (Olimpia).

W trakcie imprezy uhonorowani zostali zasłużeni dla piłki ręcznej w Rudzie Śląskiej działacze i trenerzy, którzy z rąk prezesa SPR Grunwald Ruda Śląska Sebastiana Brombera i prezydenta miasta Ruda Śląska Andrzeja Stania otrzymali pamiątkowe medale.

Kibice także nie mogli narzekać na brak atrakcji, ponieważ sponsorzy zatroszczyli się o nagrody w postaci wycieczek zagranicznych, rowerów i sprzętu sportowego.

Zarząd klubu ma nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz turniejów męskiej piłki ręcznej.

Wyniki
BKS Stalprodukt Bochnia - GKS Olimpia Piekary Śląskie 19:19 (10:9)
NMC Powen Zabrze - SPR Grunwald Ruda Śląska 22:12 (13:6)
NMC Powen Zabrze - GKS Olimpia Piekary Śląskie 25:16 (11:8)
SPR Grunwald Ruda Śląska - BKS Stalprodukt Bochnia 18:20 (10:10)
NMC Powen Zabrze - BKS Stalprodukt Bochnia 23:15 (11:7)
SPR Grunwald Ruda Śląska - GKS Olimpia Piekary Śląskie 14:25 (8:12)

Terminarz meczów Polaków na mistrzostwach świata:

15 stycznia:
20:30 Tunezja - Polska 28:30

17 stycznia:
20:30 Polska - Hiszpania 26:27

19 stycznia:
20:30 Brazylia - Polska

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×