PGNiG Superliga Kobiet. MKS Zagłębie Lubin poszło za ciosem. Błysk Kingi Jakubowskiej i Adrianny Górnej

MKS Zagłębie Lubin w drugiej kolejce zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet bardzo pewnie pokonało u siebie Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Jest jednak jeden element, który mistrzynie kraju muszą koniecznie poprawić.

Małgorzata Boluk
Na zdjęciu (w środku):  Kinga Jakubowska Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu (w środku): Kinga Jakubowska
Zawodniczki Bożeny Karkut nie zawiodły oczekiwań kibiców i w meczu z osłabioną Piotrcovią Piotrków Trybunalski szybko przejęły inicjatywę. Lubinianki na treningach muszą jednak poświęcić chwilkę na wykonywanie rzutów karnych, ponieważ w sobotnim starciu wszystkie pięć... obroniła znakomita Daria Opelt.

Pomijając "siódemki", MKS Zagłębie Lubin zaprezentowało się w weekend solidnie i bezpieczną przewagę uzyskało już w pierwszym kwadransie meczu. W nowych barwach świetnie radziła sobie Kinga Jakubowska, która wraz z Adrianną Górną nie miała dla przeciwniczek litości.

Gospodynie nie wstrzymywały ręki i do przerwy prowadziły różnicą siedmiu bramek, ale zawodniczki Krzysztofa Przybylskiego nie zamierzały się poddawać. Gdy Daria Opelt odbiła dwa rzuty z siódmego metra, drużyna gości zwietrzyła swoją szansę i z pomocą Justyny Świerczek odrobiła blisko połowę strat (19:15 w 37').

Kilka minut później okazało się, że to tylko niegroźny zryw przyjezdnych. Mistrzynie Polski odzyskały kontrolę i sukcesywnie powiększały przewagę po skutecznych atakach Adrianny Górnej i Kingi Grzyb (27:20 w 46'), a po ostatnim gwizdku sędziów świętowały drugą wygraną w sezonie.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki spotkania odebrała Kinga Jakubowska, która do Lubina przeszła z Kobierzyc i świetnie wkomponowała się w nową drużynę. W meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunaski rzuciła dziewięć bramek na dwanaście prób.

MKS Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:27 (17:10)

Zagłębie: Wąż - Jakubowska 9, Grzyb 5, Hartman, Górna 8, Miłek, Drabik 2, Zawistowska 2, Kochaniak-Sala 3, Machado Matieli 2, Noga, Milojević
Karne: 0/5
Kary: 6 min.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Klonowska, Oreszczuk 4, Trawczyńska, Majsak 1, Królikowska 3, Jureńczyk 2, Grobelna 1, Sobecka 4, Trbović 3, Świerczek 5, Waga 1.
Karne: 0/0
Kary: 12 min.

Sędziowie: Bartosz Kowalak i Wojciech Marciniak

---> PGNiG Superliga Kobiet. Przemiana w ostatnim kwadransie. EKS Start Elbląg z pełną pulą
---> PGNiG Superliga Kobiet. Trudny przeciwnik, bezproblemowy start. MKS Zagłębie Lubin wygrało w meczu otwarcia

Czy Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokona w następnej kolejce Eurobud JKS Jarosław?