Zagłębie odprawiło z kwitkiem kolejnego rywala. Lubinianki dominowały w Jarosławiu

Zagłębie Lubin zgodnie z oczekiwaniami pokonało Eurobud JKS Jarosław 31:23. Zespół z Dolnego Śląska dużą przewagę wypracował sobie już w pierwszej połowie, później kontynuował skuteczną grę i wrócił przynajmniej na chwilę na pozycję lidera.

Michał Gałęzewski
zawodniczki MKS Zagłębia Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: zawodniczki MKS Zagłębia Lubin
Walczące o pierwsze miejsce Zagłębie Lubin pojechało do czwartego Eurobud JKS-u. Początek spotkania należał jednak do zespołu z Jarosławia, który zdobył dwie pierwsze bramki. Później jednak inicjatywę przejęły faworytki, które w 8.minucie po bramkach Kingi Jakubowskiej j i Adrianny Górnej wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do samego końca.

Reidar Moistad próbował ratować sytuację prosząc o czas, jednak na nic się to zdało. W Zagłębiu ambitnie w ataku grały Górna i Jakubowska i faworytki konsekwentnie powiększały swoją przewagę, która wynosiła już w pierwszej połowie siedem bramek różnicy. Bramkę ustalającą wynik I połowy - 14:20 zdobyła Katarzyna Kozimur.

Po zmianie stron, dobrze w mecz weszły lubinianki, które w ciągu pięciu minut trzykrotnie ukłuły Eurobud JKS Jarosław. Trener Moistad ratował jeszcze sytuację, ale na dobrze dysponowany zespół z Lubina było to zdecydowanie za mało.

Zespół prowadzony przez Bożenę Karkut powiększał konsekwentnie przewagę i na 10 minut przed końcem meczu, gdy bramkę z karnego zdobyła Karolina Kochaniak-Sala na tablicy wyników widniał rezultat 20:31! Od tej pory zwycięski zespół żadnych bramek już nie zdobył, a dobrą skuteczność pokazała Magda Balsam, która trzykrotnie zdobyła bramkę dla ekipy z Podkarpacia. O odrobieniu strat i walki o punkty mowy być jednak nie mogło. Zagłębie wygrało 31:23 i dopisało sobie trzy punkty do ligowej tabeli.

Eurobud JKS Jarosław - MKS Zagłębie Lubin 23:31 (14:20)

Eurobud JKS: Djurasinović, Kucharczyk - Balsam 9, Zimny 5, Smolinh 4, Kozimur 3, Vukcević 1, Nieściaruk 1 oraz Dorsz, Mrden, Gadzina, Strózik, Wołownyk, Guziewicz.